Spring Cup 2002 - Night Sprint 22-03-2002lø 23-03-2002 01:52
Resultscreated by OE2002 © Stephan Krämer 2002

   Pl   Stno Name                      YB Club                           Time 



D -16  (47)     2.950 km   11 C              

    1     24 Sofie Sørensen               DEN-OK Roskilde               21:23 
    2     33 Joanna K. Thomsen            DEN-Horsens OK                22:31 
    3     30 Cecilia Bergander            SWE-Eksjö SOK                 23:36 
    4     40 Emma Fridh                   SWE-Södertälje-Nykvarn Orie   24:19 
    5     54 Malin Gustafsson             SWE-Eksjö SOK                 24:34 
    6     60 Josefine Dahlsten            SWE-Eksjö SOK                 25:08 
    7     45 Rebecca Roberts              GBR-Start squad               25:32 
    8     53 Rosemary Hodkinson           GBR-Start squad               25:54 
    9     43 Linda Ahlsèn-Seirup          SWE-Södertälje-Nykvarn Orie   26:04 
   10     59 Maria Edenbrandt             SWE-Malmö ok                  26:29 
   11     65 Carolina Ehrencrona          SWE-IFK Göteborg              27:03 
   12     32 Marie-Th. Persson            SWE-Södertälje-Nykvarn Orie   27:23 
   13     48 Kine Hallan Steiwer          NOR-Lillomarka O-lag          27:37 
   14     68 Camilla Bergmann             DEN-Lillerød                  28:04 
   15     29 Rannveig Øverøyen            NOR-IL Tyrving                28:09 
   16     23 Tiina Laas                   SWE-OK Skogshjortarna         28:42 
   17     36 Johanna Svensson             SWE-Växjö OK                  29:04 
   18     22 Maria Eliasson               SWE-OK Alehof                 29:21 
   19     25 Anna Frantz                  SWE-Stigmännen Karlshamn OK   30:03 
   20     31 Ruth Holmes                  GBR-Start squad               31:18 
   21     46 Lisa Johannesson             SWE-Trollhättans SOK          31:20 
   22     49 Line Grau. Søderlund         DEN-OK 73                     31:26 
   23     39 Karna Thorsson               SWE-Malmö ok                  31:30 
   24     57 My Folkesson                 SWE-OK Ravinen                31:56 
   25     34 Camilla Käck                 SWE-SOL Tranås                32:20 
   26     28 Nina V. Grønberg             DEN-OK Roskilde               32:40 
   27     66 Emma Jakobsson               SWE-OK Nackhe                 33:04 
   28     37 Lemaire Cecilia              FRA-CREF Nord                 33:35 
   29     27 Smirnova Alexandra           FRA-CREF Nord                 33:42 
   30     44 Linda Linsefors              SWE-Lunds OK                  34:23 
   31     64 Jenny Jakobsson              SWE-OK Nackhe                 34:46 
   32     52 Emma Larsson                 SWE-SOL Tranås                35:22 
   33     63 Micaela Söllvander           SWE-OK Rodhen                 35:28 
   34     61 Sanna Lovén                  SWE-Halmstad OK               39:39 
   35     35 Ingrid Skantze               NOR-IL Tyrving                42:19 
   36     62 Degteariova Anastasi         MDA-Moldavian National Team   43:37 
   37     41 Lina Lindqvist               SWE-FK Herkules               45:16 
   38     26 Lotta Hallberg               SWE-Södertälje-Nykvarn Orie   52:55 
   39     38 Malin Thilander              SWE-Falköpings AIK (1567)     58:40 
   40     55 Tonjer Lea-Rebekka           NOR-Heming/Njård OL         1:05:19 

          58 Therese Andersson            SWE-Falköpings AIK (1567)        mp 
          56 Torz Pauline                 FRA-CREF Nord                   dns 
          67 Emelie Dahlberg              SWE-Falköpings AIK (1567)       dns 
          50 Vacant                       ----VACANT                      dns 
          42 Vacant                       ----VACANT                      dns 
          51 Vacant                       ----VACANT                      dns 
          47 Vacant                       ----VACANT                      dns 



Return to main page