Spring Cup 2002 - Night Sprint 22-03-2002lø 23-03-2002 01:52
Resultscreated by OE2002 © Stephan Krämer 2002

   Pl   Stno Name                      YB Club                           Time 



D 17-20 E  (48) 4.300 km   15 C              

    1     80 Elin Sjölander               SWE-OK Rodhen                 32:28 
    2     97 Tone E. Lye                  NOR-IL Tyrving                32:51 
    3    115 Jorid Flatekval              NOR-Oppsal IF                 33:46 
    4     79 Madelene Lööf                SWE-Mariestads FK             33:54 
    5     72 Martina Johansson            SWE-Halmstad OK               33:58 
    6     84 Cajsa Nilsson                SWE-Stigmännen Karlshamn OK   35:18 
    7     74 Becky Kingdon                GBR-GBR Junior Team           35:20 
    8     71 Sofia Söllvander             SWE-OK Rodhen                 36:15 
    9    106 Anna Edenbrandt              SWE-Lunds OK                  36:34 
   10     93 Lena Jacobsson               SWE-Eksjö SOK                 36:35 
   10     96 Lena Persson                 SWE-OK Skogsfalken            36:35 
   12    109 Anne Øverøyen                NOR-IL Tyrving                36:58 
   13     92 Elisabeth Larsson            SWE-SOL Tranås                37:45 
   14     89 Rachael Holmes               GBR-GBR Junior Team           38:02 
   15     90 Evelina Grigaite             SWE-OK Ravinen                38:50 
   16    114 Camilla Andersson            SWE-Falköpings AIK (1567)     38:52 
   17    107 Ida Svensson                 SWE-Halmstad OK               39:49 
   18     75 Aislinn Austin               NOR-Halden SK                 42:13 
   19     77 Emma Seward                  GBR-GBR Junior Team           42:16 
   20     70 Vicky Brocklebank            GBR-GBR Junior Team           42:19 
   21     87 Heather Gardner              GBR-GBR Junior Team           42:21 
   22    110 Moa Berglund                 SWE-Sävedalens AIK            42:46 
   23     73 Sunniva Jørgensen            NOR-Namsos OK                 43:02 
   24    102 Annika Magnusson             SWE-Stigmännen Karlshamn OK   43:06 
   25     98 Kristin Karlsson             SWE-Eksjö SOK                 43:12 
   26     82 Tonjer Selma-Meta            NOR-Heming/Njård OL           43:36 
   27    101 Martine Fjogstad             NOR-Oppsal IF                 44:03 
   28    103 Laura Daniel                 GBR-GBR Junior Team           45:40 
   29     99 Lotta Nilsson                SWE-OK Alehof                 45:57 
   30     81 Lovisa Senje                 SWE-Halmstad OK               46:22 
   31    112 Emma Nilsson                 SWE-OK Nackhe                 46:27 
   32    116 Tessa Harrison               GBR-GBR Junior Team           46:28 
   33     91 Hanna Adolfsson              SWE-OK Bävern                 47:03 
   34     86 Helena Lydell                SWE-OK Rodhen                 48:49 

         104 Erika Christensson           NOR-Halden SK                    mp 
          78 Julia Dalgren                SWE-OK Ravinen                   mp 
          83 Anna Nykvist                 SWE-Södertälje-Nykvarn Orie      mp 
         105 Malena Andèn                 SWE-Södertälje-Nykvarn Orie      mp 
          88 Ellisiv Aagard               NOR-Oppsal IF                    mp 
         113 Anna Assarsson               SWE-Lunds OK                    dns 
          85 Becky Carlyle                GBR-GBR Junior Team             dns 
          95 Maren Kaarby                 NOR-Nydalens Skiklub            dns 
         111 Anna Olsson                  SWE-OK Skogsfalken              dns 
          94 Pernilla Nilsson             SWE-Halmstad OK                 dns 
          69 Hanna Holster                SWE-OK Torfinn                  dns 
          76 Sofie Skammelsen             DEN-OK Pan Århus                dns 
         108 Vacant                       ----VACANT                      dns 
         100 Vacant                       ----VACANT                      dns 



Return to main page