Spring Cup 2002 - Night Sprint 22-03-2002lø 23-03-2002 01:52
Resultscreated by OE2002 © Stephan Krämer 2002

   Pl   Stno Name                      YB Club                           Time 



H 17-20 E  (85) 5.650 km   19 C              

    1    385 Tobias Olsson                SWE-OK Alehof                 33:08 
    2    348 Jeppe Borch                  DEN-Silkeborg OK              33:26 
    3    382 Erik Lennartsson             SWE-SOK Viljan                33:59 
    4    381 Chr. Christensen             DEN-St. Binderup OK           35:07 
    5    331 Anders Boström               SWE-Järfälla OK               35:11 
    6    371 Palle Korsbæk                DEN-St. Binderup OK           35:51 
    7    372 Torbjørn Sagberg             NOR-IL Tyrving                35:55 
    8    326 Kristjan Laas                SWE-OK Skogshjortarna         36:00 
    9    313 Mikkel Mörk                  SWE-Södertälje-Nykvarn Orie   36:07 
   10    317 Emiliano Corona              ITA-5 giorni dei forti PROM   36:09 
   11    388 Tue Lassen                   DEN-Faaborg OK                36:35 
   12    364 Ed Catmur                    GBR-GBR Junior Team           37:19 
   13    334 Stefan Lemming               SWE-Mariestads FK             37:58 
   14    329 Anders Tiltnes               NOR-IL Tyrving                38:05 
   14    350 Johan Hasselström            SWE-Motala AIF- OL            38:05 
   16    386 Daniel Zugliani              ITA-5 giorni dei forti PROM   38:29 
   17    366 Tobias Thorsson              SWE-IK Trenne                 38:56 
   18    310 Tune Seidelin                DEN-Lyngby OK                 39:03 
   19    387 Chr. Peter MacLassen         DEN-St. Binderup OK           39:21 
   20    333 Nicholas Morgan              GBR-GBR Junior Team           39:24 
   21    315 Johan MacLassen              DEN-St. Binderup OK           39:35 
   22    311 Tobias Eriksson              SWE-Södertälje-Nykvarn Orie   39:39 
   23    359 Emil Thorsen                 DEN-OK Esbjerg                39:51 
   24    327 Sindre Saksæther             NOR-Halden SK                 39:58 
   25    341 Mattias Eriksson             SWE-OK Rodhen                 40:01 
   26    368 Bjarne Knudsen               DEN-Faaborg OK                40:03 
   27    370 Rasmus Konge                 DEN-OK Esbjerg                40:15 
   28    357 Ragnar Freij                 SWE-Lunds OK                  40:36 
   29    345 Patrick Hofmeister           GER-Team SH                   40:49 
   30    355 Matt Speake                  GBR-GBR Junior Team           40:50 
   31    391 David Hodkinson              GBR-GBR Junior Team           41:24 
   32    346 Magne Knudsen                NOR-Østmarka OK               42:18 
   33    322 Marcus Millegård             SWE-Sävedalens AIK            42:24 
   34    356 Magnus Karlsson              SWE-Södertälje-Nykvarn Orie   42:25 
   35    375 Lauri Nurmela                SWE-OK Södertörn              42:37 
   36    338 Magnus Carlstedt             SWE-Sävedalens AIK            42:39 
   36    362 Kristian Bertelsen           DEN-Lyngby OK                 42:39 
   38    337 Rune Jensen                  DEN-Herning OK                42:52 
   39    367 Murray Strain                GBR-GBR Junior Team           42:53 
   40    332 Mikael Axelsson              SWE-Ulricehamns OK            42:57 
   41    383 Efraín Hjelm                 SWE-Lunds OK                  43:17 
   42    374 Christopher Malkki           SWE-Sävedalens AIK            43:36 
   43    390 Tomas Knutsson               SWE-Ulricehamns OK            44:17 
   44    344 Martin Fagerlund             SWE-SOL Tranås                44:21 
   45    373 Johan Leijgard               SWE-IK Wilske                 44:40 
   46    376 Olof Svensson                SWE-OK Skogshjortarna         44:42 
   47    389 Prydz, Espen Beer            NOR-Heming/Njård OL           45:03 
   48    363 Tonjer Ragnar                NOR-Heming/Njård OL           45:09 
   49    309 Mattias Nylund               SWE-OK Södertörn              45:56 
   50    352 Leroy Simon                  FRA-CREF Nord                 46:04 
   51    342 Einari Nurmela               SWE-OK Södertörn              46:12 
   52    307 Åsulv Stormoen               NOR-Ås-NLH orientering        47:08 
   53    320 Pelle Åkerberg               SWE-Almby IK                  47:41 
   54    410 Jon Osborn                   SWE-Halmstad OK               50:18 
   55    324 Tomas Unestad                SWE-Järfälla OK               50:50 
   56    340 Ian Nixon                    GBR-GBR Junior Team           50:58 
   57    377 Wieland Kundisch             GER-USV TU Dresden            51:20 
   58    384 Kristian Ruud                NOR-Østmarka OK               51:44 
   59    351 Christoph Hofmeister         GER-Team SH                   53:04 
   60    354 Erik Mårsell                 SWE-Södertälje-Nykvarn Orie   59:03 
   61    321 Manuel Negrello              ITA-5 giorni dei forti PROM   59:14 
   62    308 Andreas Leijgard             SWE-IK Wilske               1:02:08 
   63    378 Gurduza Sergiu               MDA-Moldavian National Team 1:12:30 

         319 Rickard Holm                 SWE-OK Bävern                    mp 
         314 Emil Svensson                SWE-Motala AIF- OL               mp 
         361 Erik Nilsson                 SWE-Stigmännen Karlshamn OK      mp 
         347 Federico Sbetta              ITA-5 giorni dei forti PROM      mp 
         369 Erling Thisted               DEN-Spring Cup OK                mp 
         316 Joakim Berglund              SWE-Sävedalens AIK              dns 
         380 Graham Gristwood             GBR-GBR Junior Team             dns 
         349 Andreas Frisk                SWE-Eksjö SOK                   dns 
         360 Christian B Madsen           NOR-FANA IL                     dns 
         328 Vacant                       ----VACANT                      dns 
         343 Andreas Holm                 NOR-Halden SK                   dns 
         318 Staffan Engström             SWE-Almby IK                    dns 
         339 Mattias Karlsson             SWE-Växjö OK                    dns 
         365 Johan Palmér                 SWE-Ulricehamns OK              dns 
         336 Anders Bank                  DEN-OK Esbjerg                  dns 
         358 Mattia Tamanini              ITA-5 giorni dei forti PROM     dns 
         312 Jakob Eklund                 SWE-OK Rodhen                   dns 
         353 Nicholas Almeland            NOR-FANA IL                     dns 
         325 Vacant                       ----VACANT                      dns 
         330 Vacant                       ----VACANT                      dns 
         379 Fredrik Rosenqvist           SWE-SOK Viljan                  dns 
         323 Goubau Julien                FRA-CREF Nord                   dns 



Return to main page