Spring Cup 2002 - Night Sprint 22-03-2002lø 23-03-2002 01:52
Resultscreated by OE2002 © Stephan Krämer 2002

   Pl   Stno Name                      YB Club                           Time 



H 21 E  (132)   6.125 km   19 C              

    1    504 Marius Mazulis               FIN-Ikaalisten Nouseva-Voim   31:39 
    2    478 Chris Terkelsen              DEN-FarumTisvilde OK          31:54 
    3    491 Øyvind Helgerud              NOR-Halden SK                 32:59 
    4    477 Erik Jonsson                 SWE-OK Linné                  33:15 
    5    544 Allan Bogle                  NOR-Halden SK                 33:20 
    6    538 Vladimir Kozlov              FIN-Hämeenlinnan Suunnistaj   33:35 
    7    468 Erik Engstrand               SWE-Rehns BK                  33:41 
    8    489 Christian Hansen             DEN-FarumTisvilde OK          34:05 
    9    527 Aleksei Pavilainen           FIN-Hämeenlinnan Suunnistaj   34:07 
   10    505 Håvard Tveite                NOR-Ås-NLH orientering        34:09 
   11    551 Peter Jacobsson              SWE-OK Ravinen                34:12 
   12    542 Rune Strandberg              NOR-NTNUI                     34:20 
   13    475 Matti Vainionpää             FIN-Ikaalisten Nouseva-Voim   34:28 
   14    440 Oli Johnson                  FIN-Espoon Suunta             34:37 
   15    457 Jörgen Wickholm              FIN-IF Sibbo Vargarna         34:41 
   15    563 Tomas Håkansson              SWE-Södertälje-Nykvarn Orie   34:41 
   17    531 Jens Molin                   SWE-SoIK Hellas               34:43 
   18    555 Nick Barrable                SWE-OK Ravinen                34:44 
   19    451 Erik Aamot                   SWE-OK Skogshjortarna         34:59 
   20    490 Saulius Andrekus             SWE-SoIK Hellas               35:09 
   21    473 Ola Lindqvist                SWE-OK Skogsfalken            35:12 
   22    434 Sigve Vågsnes                NOR-Nydalens Skiklub          35:22 
   23    503 Andreas Andersson            SWE-OK Skogshjortarna         35:29 
   24    561 Andreas Ivarsson             SWE-OK Skogshjortarna         35:34 
   25    547 Vidas Armalis                SWE-SoIK Hellas               35:39 
   26    455 Svajunas Ambrazas            SWE-SoIK Hellas               35:41 
   27    456 Erik Tholén                  SWE-OK Skogshjortarna         35:57 
   28    466 Søren Olsen                  DEN-Spring Cup OK             36:01 
   29    525 Robert Heczko                FIN-Kangasala SK              36:02 
   30    562 Marc Lauenstein              SWI-Swiss-O-Team              36:05 
   31    454 Ole Martin Aanonsen          NOR-Ås-NLH orientering        36:08 
   32    559 Tuukka Ryynänen              FIN-Hämeenlinnan Suunnistaj   36:11 
   33    529 Ivar Haugen                  NOR-Ås-NLH orientering        36:17 
   34    471 Ville Pietilä                FIN-Hämeenlinnan Suunnistaj   36:18 
   35    485 Christian Holmboe            NOR-IL Tyrving                36:24 
   36    552 Geir Hoff                    NOR-IL Tyrving                36:26 
   37    436 Jørgen Frøyd                 NOR-Nydalens Skiklub          36:38 
   38    465 Göran Thimberg               SWE-Söders SOL - Tyresö       36:43 
   39    484 Espen T. Aarnes              NOR-NTNUI                     36:52 
   40    546 Esten Koren                  NOR-Nydalens Skiklub          36:56 
   41    447 Tomas Albinsson              SWE-OK Ravinen                37:01 
   42    470 Stefan Thyr                  SWE-Söders SOL - Tyresö       37:06 
   43    448 Anders B. Øksenholt          NOR-NTNUI                     37:15 
   44    443 Timo Savonen                 FIN-Hämeenlinnan Suunnistaj   37:22 
   45    545 Pasi Hongisto                FIN-Turun Suunnistajat        37:23 
   46    461 Markus Ståhl                 FIN-IF Sibbo Vargarna         37:33 
   47    481 Hans Chr. Skogholt           NOR-NTNUI                     38:15 
   48    450 Peter Thelin                 SWE-OK Gisle                  38:23 
   49    459 Henrik Erickson              SWE-Ulricehamns OK            38:35 
   50    554 Daniel Wernersson            SWE-OK Orinto                 38:36 
   51    515 Bence Sprok                  HUN-Hungary                   38:41 
   52    444 Thierry Matthey              NOR-Gular                     38:43 
   53    518 Lars Lindstrøm               DEN-Spring Cup OK             38:47 
   54    519 Jani Tamminen                FIN-Turun Suunnistajat        38:49 
   55    474 Thorbjørn Gasbjerg           DEN-Herning OK                38:54 
   56    528 Magnus Solbjørg              NOR-NTNUI                     38:56 
   57    556 Martin Johansson             SWE-Halmstad OK               39:04 
   58    483 Jesper David Jensen          DEN-FarumTisvilde OK          39:35 
   59    452 Mikael Persson               SWE-Hårlövs IF                39:40 
   60    558 Dennis Persson               SWE-Växjö OK                  39:43 
   61    510 Marko Närvä                  SWE-IFK Göteborg              39:51 
   62    535 Martin Søvang                DEN-Hærens Officersskoles I   40:00 
   63    494 Jonas Bengtsson              SWE-Hårlövs IF                40:03 
   64    516 Mikko Pirilä                 FIN-Hämeenlinnan Suunnistaj   40:06 
   65    464 Jari Erkkilä                 FIN-Hämeenlinnan Suunnistaj   40:08 
   66    476 Olli Ranta                   FIN-Hämeenlinnan Suunnistaj   40:24 
   67    506 Reijo Bister                 FIN-Hämeenlinnan Suunnistaj   40:29 
   68    463 Stefan Karlsson              FIN-IF Sibbo Vargarna         40:32 
   69    488 Lars Björking                SWE-OK Skogshjortarna         40:45 
   70    469 Jonas Rappe                  SWE-Ulricehamns OK            40:53 
   71    435 Jonas Salén                  SWE-Ulricehamns OK            40:56 
   72    487 Morten Christopherse         NOR-IL Tyrving                41:06 
   73    522 Reto Fluckiger               SWE-Motala AIF- OL            41:43 
   73    501 Gustav Jonsson               SWE-OK Skogshjortarna         41:43 
   75    467 Mattias Karlsson             SWE-OK Alehof                 41:49 
   76    539 Matteo Negrello              ITA-5 giorni dei forti PROM   42:28 
   77    514 Gabriel Bengtsson            SWE-Stigmännen Karlshamn OK   42:53 
   78    524 Max Karle                    SWE-OK Skogshjortarna         42:54 
   79    536 Per Henning Bjerva           NOR-Ås-NLH orientering        43:26 
   80    533 Crefcoeur Philippe           FRA-CREF Nord                 43:33 
   81    492 Rikard Kjellberg             SWE-OK Linné                  43:39 
   82    446 Erik Knudsen                 DEN-Faaborg OK                44:09 
   83    520 Daniel Robertsson            SWE-IFK Göteborg              44:13 
   84    480 Daniel Härtelt               NOR-Halden SK                 44:40 
   85    507 Frode Konst                  NOR-IL Tyrving                44:41 
   86    499 Øivin Aarnes                 NOR-Gular                     44:56 
   87    482 Noël Nijsten                 BEL-National Team             44:59 
   88    512 Martin Hammarlund            SWE-Motala AIF- OL            45:07 
   89    462 Jakob Bengtsson              SWE-Stigmännen Karlshamn OK   45:08 
   90    460 Erik Elfverson               SWE-Almby IK                  45:11 
   91    441 Jesper Håkansson             SWE-Hårlövs IF                45:13 
   92    498 Anders Gustavsson            SWE-OK Nackhe                 45:30 
   93    486 Rasmus Westergren            SWE-Kalmar OK                 45:44 
   94    543 Cristellon Carlo             ITA-5 giorni dei forti PROM   46:22 
   95    432 Einar Olav Bjørkan           NOR-Ås-NLH orientering        47:55 
   96    511 Bettega Flavio               ITA-5 giorni dei forti PROM   48:51 
   97    449 Martin Aamot                 SWE-OK Skogshjortarna         50:29 
   98    438 Andrea Scalet                ITA-5 giorni dei forti PROM   51:01 
   99    553 Marco Bezzi                  ITA-5 giorni dei forti PROM   52:17 
  100    517 Scultéty Márton              HUN-Hungary                   53:52 
  101    472 Jimmi Olsen                  DEN-Hærens Officersskoles I   55:18 
  102    497 Bjarte Eikanger              NOR-Gular                   1:01:28 
  103    458 Perjan Victor                MDA-Moldavian National Team 1:11:44 
  104    437 Grant Staats                 USA-Empire Orienteering     1:14:32 

         530 Jens Erik Mortensen          NOR-NTNUI                        mp 
         548 Martin Andersson             SWE-OK Ravinen                   mp 
         537 Godoba Igor                  MDA-Moldavian National Team      mp 
         521 Håkan Gunnarsson             SWE-Hårlövs IF                   mp 
         493 Jon Arne Skrove              NOR-Lillomarka O-lag            dnf 
         532 Øivind Due Trier             NOR-Kongsberg OL                dns 
         560 Mika Lyytikäinen             NOR-Nydalens Skiklub            dns 
         439 Magnus Palm                  SWE-OK Skogsfalken              dns 
         433 Fredrik Smedberg             SWE-OK Skogsfalken              dns 
         496 Per Markus Jönsson           SWE-Kalmar OK                   dns 
         479 Jari Sillman                 FIN-IF Sibbo Vargarna           dns 
         541 Jussi-Pekka Kauppi           FIN-Hämeenlinnan Suunnistaj     dns 
         453 Daniel Hasselström           SWE-Motala AIF- OL              dns 
         534 Johan Uneman                 SWE-OK Alehof                   dns 
         500 Mikael Tjernberg             SWE-Vänersborgs SK              dns 
         523 Rune Nygaard                 NOR-Gular                       dns 
         550 Mats Hellstadius             SWE-Södertälje-Nykvarn Orie     dns 
         502 Daniel Blohm                 SWE-Södertälje-Nykvarn Orie     dns 
         445 Sune Jörgensen               SWE-Södertälje-Nykvarn Orie     dns 
         442 Gyulai Tamás                 HUN-Hungary                     dns 
         557 Dénes Zoltán                 HUN-Hungary                     dns 
         495 Eric Roller                  SWE-Järfälla OK                 dns 
         540 Rune Klausen                 DEN-Ballerup OK                 dns 
         513 Vacant                       ----VACANT                      dns 
         549 Vacant                       ----VACANT                      dns 
         509 Vacant                       ----VACANT                      dns 
         508 Vacant                       ----VACANT                      dns 
         526 Vacant                       ----VACANT                      dns 



Return to main page