Spring Cup 2002 - Night Sprint 22-03-2002lø 23-03-2002 01:52
Resultscreated by OE2002 © Stephan Krämer 2002

   Pl   Stno Name                      YB Club                           Time 



H 21 A  (63)    5.050 km   15 C              

    1    589 Asgeir Lium                  NOR-OSI                       29:40 
    2    604 Håvard Hågård                NOR-Ringerike o-lag           29:59 
    3    615 Tore Linde                   DEN-OK Pan Århus              30:03 
    4    606 Björn Risch                  GER-ASG Teutoburger Wald      31:27 
    5    603 Per Håstlund                 SWE-Almby IK                  31:40 
    6    626 Simon Stoumann               DEN-Kildeholm OK              31:45 
    7    591 Roy Kristiansen              NOR-OSI                       32:02 
    7    565 Ville Koponen                SWE-OK Linné                  32:02 
    9    573 Henrik Adolfsson             SWE-OK Bävern                 32:18 
   10    592 Ola Lövgren                  SWE-SOK Viljan                32:37 
   11    578 Ulf Johansson                SWE-OK Gisle                  33:28 
   12    611 Henrik Erlandsson            SWE-OK Södertörn              33:45 
   13    572 Andreas Eriksson             SWE-Lunds OK                  33:49 
   13    624 Peter Hedberg                SWE-Lunds OK                  33:49 
   15    607 Henning Spjelkavik           NOR-IL Tyrving                34:06 
   16    577 Magnus Nyström               SWE-Mariestads FK             34:20 
   17    612 Helge Bakkehøi               NOR-Østmarka OK               34:39 
   18    600 Henrik Hellman               SWE-OK Södertörn              34:57 
   19    625 Tim Schröder                 GER-Team SH                   35:02 
   20    595 Nicolai Lyngaa               DEN-Herning OK                35:16 
   21    590 Peter Jakobsson              SWE-OK Södertörn              35:27 
   22    568 Fredrik Korall               SWE-Motala AIF- OL            36:16 
   23    610 Avelino Pinto                POR-ARCCa                     36:36 
   24    567 Gunnar Tenge                 NOR-Ås-NLH orientering        36:54 
   25    582 Bjørn Hauge                  NOR-OSI                       37:43 
   26    586 Martin Schagerlind           SWE-OK Bävern                 37:45 
   27    585 Richard Andersson            SWE-OK Gisle                  38:26 
   27    621 Bo Söderqvist                SWE-SOK Viljan                38:26 
   29    613 Patrik Blidefalk             SWE-OK Södertörn              38:34 
   30    593 Anders Gammelvind            DEN-Lyngby OK                 38:47 
   31    581 Boye Bøhlerengen             NOR-Østmarka OK               38:53 
   32    618 Mattias Eriksson             SWE-Lunds OK                  39:04 
   33    587 Lars Elfverson               SWE-Kalmar OK                 39:25 
   34    584 Da Silva Fernando            FRA-CREF Nord                 39:35 
   35    569 Eike Bruns                   GER-MTK Bad Harzburg          39:56 
   36    580 Johan Schagerlind            SWE-OK Bävern                 40:14 
   37    583 Lars Munktved                DEN-Farum OK                  40:23 
   38    564 Håkan Johansson              SWE-Kalmar OK                 40:25 
   39    601 Tom-Erik Sandberg            NOR-Halden SK                 40:26 
   40    571 Joachim Stamer               GER-MTK Bad Harzburg          40:31 
   41    599 Tom Bergan                   NOR-OSI                       42:03 
   42    614 Søren Strunge                DEN-Silkeborg OK              42:06 
   43    602 Giovanni Berlanda            ITA-5 giorni dei forti PROM   42:53 
   44    597 Thilo Bruns                  GER-MTK Bad Harzburg          42:57 
   45    608 Michael Löhning              GER-USV TU Dresden            43:12 
   46    596 Robert Fredriksen            NOR-NTNUI                     43:40 
   47    623 Ole Underthun                NOR-NTNUI                     44:14 
   48    594 Dickie Jones                 NOR-Halden SK                 44:55 
   49    598 Hueller Fabio                ITA-5 giorni dei forti PROM   46:56 
   50    617 Bjørn Fjeldstad              NOR-NTNUI                     50:25 
   51    616 Jonas Fast                   SWE-Lunds OK                  51:21 
   52    620 Alexander Reimann            GER-USV TU Dresden            52:01 
   53    619 Gunnar van der Leede         DEN-Hærens Officersskoles I   53:00 
   54    574 K. M. Nielsen                DEN-Hærens Officersskoles I   58:54 
   55    605 Bengt Hansske                GER-MTK Bad Harzburg        1:11:14 

         579 Andrea Rinaldi               ITA-5 giorni dei forti PROM      mp 
         570 Frode Bakkehøi               NOR-Østmarka OK                  mp 
         576 Halvor Hobøl                 NOR-Østmarka OK                  mp 
         566 Erik Winge                   SWE-Kalmar OK                   dns 
         588 Tomas Johansson              SWE-Vänersborgs SK              dns 
         622 Alexander Lubs               GER-USV TU Dresden              dns 
         609 Lars Granum                  NOR-Oppsal IF                   dns 
         575 Endre Stokset                NOR-Ringerike o-lag             dns 



Return to main page