Spring Cup 2003 - Night Sprint 28. March 2003lø 2003-03-29 00:33
SPORTident resultscreated by OE2002 © Stephan Krämer 2002

    Pl    Stno Name                       Time                                                                                                                        



B -16  (28)              3.050 km   12 C                                
                                                  1(42)    2(48)    3(50)   4(78)   5(90)   6(95)   7(106)   8(109)  9(200)  10(116) 11(117)  12(100)       F         

     1      27 Jonathan Dam              18:01     2:03     3:07     4:41    7:03    8:55   10:05    10:55    11:38   12:28    14:17   15:26    17:42   18:01         
               DEN-Lillerød                        2:03     1:04     1:34    2:22    1:52    1:10     0:50     0:43    0:50     1:49    1:09     2:16    0:19         
     2       5 John Eriksson             19:23     1:47     2:59     4:47    7:14    9:19   10:34    11:32    12:19   13:18    15:21   16:38    18:56   19:23         
               SWE-Växjö OK                        1:47     1:12     1:48    2:27    2:05    1:15     0:58     0:47    0:59     2:03    1:17     2:18    0:27         
     3      23 Anton Sundin              20:01     1:48     3:03     4:46    7:23    9:49   11:02    12:05    12:49   13:54    15:56   17:09    19:38   20:01         
               SWE-Strängnäs Malmby O              1:48     1:15     1:43    2:37    2:26    1:13     1:03     0:44    1:05     2:02    1:13     2:29    0:23         
     4       2 Albin Pettersson          20:17     3:14     4:16     5:50    8:27   10:21   11:32    12:25    13:20   14:09    16:09   17:24    19:56   20:17         
               SWE-Mariestads FK                   3:14     1:02     1:34    2:37    1:54    1:11     0:53     0:55    0:49     2:00    1:15     2:32    0:21         
     5      30 Elin Törnroth             21:43     2:14     3:23     5:15    8:11   10:42   11:53    12:59    13:54   15:02    17:16   18:53    21:21   21:43         
               SWE-Hjobygdens OK                   2:14     1:09     1:52    2:56    2:31    1:11     1:06     0:55    1:08     2:14    1:37     2:28    0:22         
     6      22 Lena Tynell               22:34     2:04     3:31     5:38    8:44   11:00   12:16    13:17    14:12   15:19    17:48   19:17    22:07   22:34         
               DEN-Lillerød                        2:04     1:27     2:07    3:06    2:16    1:16     1:01     0:55    1:07     2:29    1:29     2:50    0:27         
     7      24 Kristian Rasmussen        22:57     2:00     3:10     5:40    8:42   11:03   12:35    13:49    14:46   17:07    19:13   20:31    22:37   22:57         
               DEN-Lillerød                        2:00     1:10     2:30    3:02    2:21    1:32     1:14     0:57    2:21     2:06    1:18     2:06    0:20         
     8      29 Tobias Carlsson           23:04     2:26     4:08     6:03    8:48   11:17   12:35    13:38    14:27   15:51    18:11   19:57    22:39   23:04         
               SWE-Strängnäs Malmby O              2:26     1:42     1:55    2:45    2:29    1:18     1:03     0:49    1:24     2:20    1:46     2:42    0:25         
     9      13 Emil Nylander             23:19     2:57     4:20     6:30    9:19   11:32   12:56    14:00    14:51   15:59    18:23   19:58    22:51   23:19         
               SWE-Växjö OK                        2:57     1:23     2:10    2:49    2:13    1:24     1:04     0:51    1:08     2:24    1:35     2:53    0:28         
    10      17 Tim Sundbue               23:55     4:09     5:23     7:09   10:42   12:47   14:51    16:00    16:53   17:43    19:49   21:06    23:37   23:55         
               SWE-Strängnäs Malmby O              4:09     1:14     1:46    3:33    2:05    2:04     1:09     0:53    0:50     2:06    1:17     2:31    0:18         
    11      21 Robin Höglund             23:58     2:10     3:51     5:56    9:13   11:14   12:54    14:28    15:27   16:38    19:06   21:03    23:35   23:58         
               SWE-FK Herkules                     2:10     1:41     2:05    3:17    2:01    1:40     1:34     0:59    1:11     2:28    1:57     2:32    0:23         
    12       6 Johan Fredrik Furuly      24:03     4:20     5:26     9:36   12:03   13:58   15:02    16:04    17:19   18:16    20:02   21:28    23:42   24:03         
               NOR-Fossum IF                       4:20     1:06     4:10    2:27    1:55    1:04     1:02     1:15    0:57     1:46    1:26     2:14    0:21         
    13       8 Sigurd Huus-Hansen        24:07     4:28     5:39     7:35   10:14   12:19   13:45    14:50    15:37   16:51    19:29   21:14    23:46   24:07         
               NOR-Fossum IF                       4:28     1:11     1:56    2:39    2:05    1:26     1:05     0:47    1:14     2:38    1:45     2:32    0:21         
    14       1 Fredrik Schmiterlöw       24:09     2:16     3:51     6:06    9:19   11:51   13:35    14:36    15:27   16:31    19:00   20:43    23:38   24:09         
               SWE-Hjobygdens OK                   2:16     1:35     2:15    3:13    2:32    1:44     1:01     0:51    1:04     2:29    1:43     2:55    0:31         
    15       9 Gisle Vestmo              26:29     2:27     3:37     5:34    8:13   10:27   11:49    12:54    13:50   15:14    17:52   20:40    26:03   26:29         
               NOR-Østmarka OK                     2:27     1:10     1:57    2:39    2:14    1:22     1:05     0:56    1:24     2:38    2:48     5:23    0:26         
    16      31 Markus Tonjer             27:02     3:49     5:44     8:29   12:34   15:06   16:23    17:36    18:43   20:06    22:28   23:50    26:33   27:02         
               NOR-HEMING/NJÅRD O-LAG              3:49     1:55     2:45    4:05    2:32    1:17     1:13     1:07    1:23     2:22    1:22     2:43    0:29         
    17      11 Jakob Säll                27:38     6:51     8:17    10:39   13:41   15:53   17:15    18:23    19:23   20:21    22:31   24:07    27:12   27:38         
               SWE-Växjö OK                        6:51     1:26     2:22    3:02    2:12    1:22     1:08     1:00    0:58     2:10    1:36     3:05    0:26         
    18      26 Oda Wennemo               29:27     2:34     3:57     6:33   10:32   13:31   15:23    16:43    17:48   19:16    22:38   24:53    29:05   29:27         
               NOR-Østmarka OK                     2:34     1:23     2:36    3:59    2:59    1:52     1:20     1:05    1:28     3:22    2:15     4:12    0:22         
    19      19 Oskar Arvidsson           29:43     2:31     3:35     6:03   12:22   14:28   15:55    16:59    17:54   23:20    25:32   26:57    29:21   29:43         
               SWE-FK Herkules                     2:31     1:04     2:28    6:19    2:06    1:27     1:04     0:55    5:26     2:12    1:25     2:24    0:22         
    20      28 Andreas Lodgaard          33:08     9:18    10:57    15:42   18:54   21:04   22:22    23:24    24:51   26:02    28:27   30:00    32:43   33:08         
               NOR-Østmarka OK                     9:18     1:39     4:45    3:12    2:10    1:18     1:02     1:27    1:11     2:25    1:33     2:43    0:25         
    21       3 Sondre Jørgensen          38:27    14:26    15:38    17:33   20:18   22:21   23:44    24:48    25:38   27:05    29:50   32:37    38:03   38:27         
               NOR-Østmarka OK                    14:26     1:12     1:55    2:45    2:03    1:23     1:04     0:50    1:27     2:45    2:47     5:26    0:24         
    22      20 Marie Håversen            41:39    14:32    16:01    18:37   22:40   25:35   27:28    28:54    29:58   31:22    34:47   37:05    41:11   41:39         
               NOR-Østmarka OK                    14:32     1:29     2:36    4:03    2:55    1:53     1:26     1:04    1:24     3:25    2:18     4:06    0:28         
    23      15 Signe Hauge Omtveit       45:02     3:56     6:27    13:59   19:12   23:17   26:04    28:20    29:57   31:51    36:24   39:06    44:37   45:02         
               NOR-Asker sk                        3:56     2:31     7:32    5:13    4:05    2:47     2:16     1:37    1:54     4:33    2:42     5:31    0:25         
    24      18 Katrine Lodgaard          45:27    18:28    19:53    22:34   26:33   29:29   31:21    32:44    33:49   35:16    38:35   40:55    45:00   45:27         
               NOR-Østmarka OK                    18:28     1:25     2:41    3:59    2:56    1:52     1:23     1:05    1:27     3:19    2:20     4:05    0:27         
    25       4 Jakob Dybdal Abraham      49:56     3:36     5:12     8:34   13:27   16:59   18:49    20:22    21:38   23:26    26:48   46:28    49:29   49:56         
               DEN-Århus 1900 Oriente              3:36     1:36     3:22    4:53    3:32    1:50     1:33     1:16    1:48     3:22   19:40     3:01    0:27         
    26      12 Elinor Arild              51:05     9:51    12:24    19:56   25:10   29:16   32:01    34:18    35:55   37:52    42:23   45:07    50:38   51:05         
               NOR-Asker sk                        9:51     2:33     7:32    5:14    4:06    2:45     2:17     1:37    1:57     4:31    2:44     5:31    0:27         
    27      10 Eivind Hauge Omtveit      53:26     3:24     5:30     9:29   15:30   22:17   25:24    27:56    29:39   34:27    40:03   45:05    52:48   53:26         
               NOR-Asker sk                        3:24     2:06     3:59    6:01    6:47    3:07     2:32     1:43    4:48     5:36    5:02     7:43    0:38         
    28      16 Sara Adolfsson            53:37     6:22     9:29    14:10   27:24   32:46   35:43    37:27    39:27   41:50    45:38   48:29    53:01   53:37         
               SWE-Främmestads IK                  6:22     3:07     4:41   13:14    5:22    2:57     1:44     2:00    2:23     3:48    2:51     4:32    0:36         



Return to main page