Spring Cup. Relay. 25. March 2007. Hvalsøsø 25-03-2007 14:34
Resultscreated by OS2003 © Stephan Krämer 2005

   Pl   Stno Team                                       Time 


Mens Open  (109)            

    1     21 SWE-IK Hakarpspojkarna 1                3:22:26 
    2      4 DEN-Farum Tisvilde OK 1                 3:22:33 
    3     43 SWE-OK Tisaren 1                        3:22:43 
    4      6 SWE-OK Pan-Kristianstad 1               3:23:00 
    5      2 FIN-Vaajakosken Terä 1                  3:23:52 
    6     12 SWE-Ulricehamns OK 1                    3:23:54 
    7     16 FIN-Turun Metsänkävijät 1               3:24:57 
    8      9 SWE-IFK Moras OK 1                      3:25:10 
    9      8 NOR-Kristiansand Orienteringsk 1        3:28:44 
   10     19 NOR-Østmarka OK 1                       3:29:34 
   11      3 SWE-OK Orion 1                          3:29:36 
   12     11 FIN-Angelniemen Ankkuri 1               3:29:39 
   13     74 SWE-IFK Moras OK 2                      3:30:13 
   14     95 POL-Polish Military Team 1              3:31:13 
   15      5 SWE-Leksands OK 1                       3:31:15 
   16     23 CZE-Czech junior team 1                 3:31:26 
   17     10 DEN-OK Pan Århus 3                      3:31:53 
   18     31 NOR-Bækkelagets SPK 1                   3:32:30 
   19     32 FIN-Helsingin Suunnistajat 1            3:32:50 
   20     26 SWE-IK Hakarpspojkarna 2                3:33:27 
   21     57 SWE-Leksands OK 2                       3:33:32 
   22     22 SWE-Göteborg-Majorna OK 1               3:34:17 
   23     30 SWI-Swiss Junior Team 2                 3:34:26 
   24     18 DEN-Spring Cup OK 1                     3:34:52 
   25     13 SWE-Västerås SOK 1                      3:34:56 
   26     25 SWE-OK Pan-Kristianstad 2               3:35:49 
   27     33 SWE-Sävedalens AIK 1                    3:37:15 
   28     24 SWE-OK Skogsfalken 1                    3:38:03 
   29     37 SWI-Swiss Junior Team 1                 3:40:52 
   30     29 FIN-Turun Metsänkävijät 2               3:43:15 
   31     17 DEN-Farum Tisvilde OK 2                 3:43:40 
   32     35 SWE-Vänersborgs SK 1                    3:43:50 
   33     85 NOR-Wing OK 1                           3:44:47 
   34     14 POL-Polish Senior Team 1                3:44:53 
   35     20 SWE-FK Friskus-Varberg 1                3:45:59 
   36     40 DEN-Spring Cup OK 2                     3:48:20 
   37     63 FIN-Helsingin Suunnistajat 2            3:49:04 
   38     66 GBR-Gbr young team 1                    3:49:16 
   39     38 SWE-OK Orion 2                          3:52:25 
   40     27 CZE-SK Zabovresky Brno 1                3:52:35 
   41     51 GER-MTK Bad Harzburg 1                  3:52:39 
   42     36 POL-Polish Junior Team 1                3:56:53 
   43     53 SWI-OLJG Holde 1                        3:57:10 
   44     42 SWE-Göteborg-Majorna OK 2               3:57:41 
   45     69 SWE-IFK Göteborg 2                      3:59:06 
   46     52 CZE-OK 99 Hradec Kralove 1              3:59:14 
   47     80 SWE-Vänersborgs SK 2                    3:59:43 
   48     99 SWE-Sävedalens AIK 2                    4:01:22 
   49     87 SWE-OK Alehof 1                         4:01:32 
   50     34 DEN-Farum Tisvilde OK 3                 4:02:05 
   51    104 FIN-Turun Metsänkävijät 3               4:02:10 
   52     15 SWE-FK Göingarna 1                      4:02:14 
   53     45 DEN-OK Pan Århus 2                      4:02:33 
   54     97 SWE-Hjärnarps GH OL 1                   4:02:37 
   55    124 SWE-FK Friskus-Varberg 2                4:02:47 
   56     41 NOR-IL Gular 1                          4:04:27 
   57    105 SWE-Ulricehamns OK 2                    4:08:04 
   58    102 GER-USV Jena 1                          4:11:52 
   59     50 SWE-OK Pan-Kristianstad 3               4:12:05 
   60     49 SWE-Västerås SOK 2                      4:13:17 
   61     98 NOR-NTNUI 1                             4:13:33 
   62     78 GER-MTK Bad Harzburg 2                  4:16:48 
   63    107 FIN-IF Brahe 1                          4:17:33 
   64    115 ITA-cus Bologna 1                       4:22:03 
   65     76 SWE-OK Skogshjortarna 1                 4:26:58 
   66     62 CZE-AR 20 team 0                        4:27:01 
   67     89 SWE-Vänersborgs SK 3                    4:27:41 
   68     77 CRO-OK Ris/OK Japetic 1                 4:29:33 
   69     83 GER-Bielefelder TG 1                    4:31:35 
   70     88 GER-USC Leipzig 1                       4:35:27 
   71     55 NOR-Sarpsborg O-lag 1                   4:36:52 
   72    106 GBR-CLOK 1                              4:38:07 
   73     90 CZE-KVS Sumperk 2                       4:38:27 
   74    108 CZE-KVS Sumperk 1                       4:39:38 
   75     82 SWE-OK Alehof 2                         4:40:15 
   76     91 SWE-Bromma-Vällingby SOK 1              4:40:18 
   77     84 DEN-Ballerup OK 0                       4:42:43 
   78    101 SWE-Falkenbergs OK 1                    4:42:51 
   79     60 SWE-OK Pan-Kristianstad 4               4:49:46 
   80    103 SWE-OK Kontinent 1                      4:52:09 
   81     70 NOR-Oppsal Orientering 1                4:54:51 
   82     93 CZE-OK JILEMNICE 1                      4:56:44 
   83     67 LIT-OK Devyni 21                        4:58:03 
   84     68 SWE-OK Skogshjortarna 2                 5:06:14 

          48 CZE-Czech junior team 2                      mp 
          65 CZE-Czech junior team 3                      mp 
          46 DEN-Farum Tisvilde OK 4                      mp 
   nc     28 FIN-Angelniemen Ankkuri 2                    mp 
           7 FIN-Rajamäen Rykmentti 1                     mp 
          72 NOR-Ås-UMB orientering 1                     mp 
          71 NOR-Raumar o-lag 1                           mp 
          81 NOR-Trøsken IL 1                             mp 
          44 SWE-Härlövs IF 1                             mp 
           1 SWE-IFK Göteborg 1                           mp 
          79 SWE-Kalmar OK 1                              mp 
          92 SWE-Lerums SOK/IK Uven 1                     mp 
          56 SWE-OK Landehof 1                            mp 
          61 SWE-OK Orion 3                               mp 
          58 DEN-OK Pan Århus 1                          dnf 
          86 DEN-Spring Cup OK 3                         dnf 
          75 FIN-Helsingin Suunnistajat 3                dnf 
          47 GER-Post SV Dresden 1                       dnf 
          39 NOR-Østmarka OK 2                           dnf 
          96 SWE-Bromma-Vällingby SOK 2                  dnf 
          64 SWE-Göteborg-Majorna OK 3                   dnf 
          59 SWE-Halmstad OK 1                           dnf 
          94 SWE-Härlövs IF 2                            dnf 
          73 SWE-Helsingborgs SOK 1                      dnf 
          54 SWE-Lunds OK 1                              dnf 



Womens Open  (64)           

    1    254 SWE-OK Skogsfalken 1                    2:23:18 
    2    207 SWE-Leksands OK 1                       2:24:27 
    3    201 SWE-Ulricehamns OK 1                    2:25:02 
    4    248 NOR-Bækkelagets SPK 1                   2:26:47 
    5    206 DEN-Spring Cup OK 1                     2:26:54 
    6    270 NOR-Fredrikstad Skiklubb 1              2:27:03 
    7    218 SWE-Sävedalens AIK 1                    2:27:22 
    8    204 NOR-Halden Skiklubb 1                   2:29:59 
    9    205 FIN-Angelniemen Ankkuri 1               2:31:44 
   10    260 SWE-Leksands OK 2                       2:32:28 
   11    237 SWE-OK Pan-Kristianstad 2               2:36:00 
   12    240 SWE-Kalmar OK 1                         2:36:35 
   13    220 SWE-Göteborg-Majorna OK 1               2:36:46 
   14    216 DEN-OK Pan Århus 1                      2:37:32 
   15    223 DEN-Farum Tisvilde OK 1                 2:37:40 
   16    219 SWI-Swiss Junior Team 1                 2:37:46 
   17    203 FIN-Turun Suunnistajat 1                2:39:06 
   18    226 CZE-Czech junior team 1                 2:39:53 
   19    236 SWE-Sävedalens AIK 2                    2:40:12 
   20    213 SWE-Almby IK 1                          2:44:42 
   21    214 NOR-IL Gular 1                          2:46:19 
   22    243 SWE- IFK Moras / Domnarvets 2           2:46:24 
   23    212 SWE-FK Friskus-Varberg 1                2:46:43 
   24    210 SWI-Swiss Junior Team 2                 2:47:38 
   25    253 CZE-OK 99 Hradec Kralove 1              2:47:53 
   26    234 FIN-Helsingin Suunnistajat 1            2:49:28 
   27    230 SWE-OK Skogshjortarna 1                 2:50:35 
   28    229 DEN-Farum Tisvilde OK 2                 2:52:24 
   29    258 SWE-Sävedalens AIK 3                    2:52:44 
   30    256 NOR-Lillomarka o-lag 1                  2:54:15 
   31    246 POL-Polish Junior Team 1                2:56:29 
   32    221 SWE-Västerås SOK 1                      2:57:31 
   33    215 SWE-OK Pan-Kristianstad 1               2:58:22 
   34    252 SWE-Lunds OK 1                          2:59:31 
   35    251 GBR-Gbr young team 2                    2:59:42 
   36    241 NOR-Raumar o-lag 1                      3:00:17 
   37    249 SWE-OK Rodhen 1                         3:00:36 
   38    225 DEN-Spring Cup OK 2                     3:02:36 
   39    257 SWE-Umeå OK 1                           3:06:18 
   40    233 GER-USV TU Dresden 1                    3:09:33 
   41    250 CZE-AR 20 team 0                        3:12:34 
   42    211 NOR-Ås-UMB orientering 1                3:15:38 
   43    238 DEN-Ballerup OK 0                       3:17:34 
   44    209 NOR-Halden Skiklubb 2                   3:17:51 
   45    208 POL-Polish Senior Team 1                3:19:47 
   46    271 NOR-Heming/Njård o-lag 1                3:19:58 
   47    222 SWE-Ulricehamns OK 2                    3:21:53 
   48    245 NOR-Oppsal Orientering 1                3:33:13 
   49    244 NOR-Asker Skiklubb 1                    3:44:36 
   50    231 GER-USC Leipzig 1                       3:44:49 

         242 SWE-Göteborg-Majorna OK 2                    mp 
         264 SWE- Göteborg-M / Järfälla OK 3              mp 
         224 SWE-IFK Moras OK 1                           mp 
         239 SWE-TULO-kombination 1                       mp 
         232 SWE-Ulricehamns OK 3                         mp 
         255 DEN-OK Pan Århus 2                          dnf 
         247 NOR-Bækkelagets SPK 2                       dnf 
         235 NOR-Halden Skiklubb 3                       dnf 
         261 NOR-Nydalens SK 1                           dnf 
         259 SWE-Främmestads IK 1                        dnf 
         217 SWE-Halmstad OK 1                           dnf 
         202 SWE-IK Hakarpspojkarna 1                    dnf 
         227 SWE-Stora Tuna/IK Hakarpspojk 2             dnf 
         228 SWE-OK Tisaren 1                            dnf 



D -18  (30)                 

    1    465 GBR-GB Start 1                          2:01:05 
    2    489 CZE-OK JILEMNICE 1                      2:06:57 
    3    485 NOR-Halden Skiklubb 1                   2:09:56 
    4    473 SWE-Jönköpings OK 1                     2:10:44 
    5    466 DEN-Silkeborg OK 0                      2:11:53 
    6    467 POL-Youth Team 1                        2:12:36 
    7    493 GER-USV Jena 1                          2:14:25 
    8    472 SWE-OK Skogsfalken 1                    2:16:22 
    9    492 DEN-Århus 1900 Orientering 0            2:23:08 
   10    475 NOR-Kolbotn & Skimt O-lag 1             2:24:53 
   11    479 CZE-OK 99 Hradec Kralove 1              2:26:14 
   12    490 SWE-Göteborg-Majorna OK 1               2:26:30 
   13    491 SWE-TULO-kombination 1                  2:26:57 
   14    468 SWE- OK Kontinent / Anderum OK 1        2:27:03 
   15    480 DEN-Aalborg OK 0                        2:34:19 
   16    476 NOR-Lillomarka o-lag 1                  2:35:14 
   17    471 DEN-TKC_Syd 0                           2:35:21 
   18    477 DEN-OK Øst Birkerød 0                   2:38:47 
   19    486 SWE-Göteborg-Majorna OK 2               2:39:09 
   20    484 POL-Polish Radioorienteering T 1        2:40:53 
   21    487 NOR-Oppsal Orientering 1                2:51:07 
   22    474 POL-Pomorze Youth Team 1                2:57:25 
   23    483 POL-Warsaw Junior Team 1                3:02:05 

         478 DEN-Søllerød OK 0                            mp 
         488 GBR-GB Start 2                               mp 
         469 NOR-Sarpsborg O-lag 1                        mp 
         497 NOR-Heming/Njård o-lag 1                    dnf 
         482 SWE-Gotlands Bro OK 1                       dnf 
         481 SWE-TULO-kombination 2                      dnf 
         470 SWE-Vänersborgs SK 1                        dnf 



H -18  (41)                 

    1    508 DEN-Spring Cup OK 1                     1:58:53 
    2    537 SWE-Halmstad OK 1                       1:59:54 
    3    517 SWE-OK Pan-Kristianstad 1               2:06:44 
    4    514 CZE-OK 99 Hradec Kralove 1              2:06:52 
    5    509 GBR-GB Start 3                          2:08:27 
    6    540 POL-Youth Team 1                        2:09:48 
    7    502 NOR-Lillomarka o-lag 1                  2:12:38 
    8    505 POL-Warsaw Junior Team 1                2:14:07 
    9    521 POL-Pomorze Youth Team 2                2:14:17 
   10    516 DEN-Spring Cup OK 2                     2:16:38 
   11    513 DEN-OK Pan Århus 0                      2:16:41 
   12    531 SWE-Helsingborgs SOK 1                  2:16:44 
   13    520 CZE-OK 99 Hradec Kralove 2              2:17:02 
   14    512 NOR-Halden Skiklubb 2                   2:17:50 
   15    533 NOR-Sarpsborg O-lag 1                   2:18:15 
   16    530 CZE-KVS Sumperk 1                       2:21:12 
   17    510 DEN-Aalborg OK 0                        2:22:08 
   18    519 GBR-GB Start 4                          2:23:29 
   19    534 NOR-Halden Skiklubb 1                   2:26:24 
   20    528 GBR-SYO 1                               2:32:23 
   21    515 SWE-TULO-kombination 1                  2:33:27 
   22    543 POL-Lodzkie Junior Team 1               2:38:50 
   23    518 DEN-TKC_Syd 2                           2:39:10 
   24    527 POL-Wielkopolska Junior Team 2          2:40:32 
   25    504 SWE-OK Alehof 1                         2:40:42 
   26    529 DEN-Svendborg OK 0                      2:46:42 
   27    503 NOR-Lillomarka o-lag 2                  2:54:16 
   28    501 DEN-Ålborg/Silkeborg 0                  2:56:21 
   29    506 NOR-Indre Østfold OK 1                  2:56:23 
   30    532 SWE-Ryda SK 1                           3:01:42 
   31    536 SWE-Gotlands Bro OK 1                   3:06:28 
   32    526 POL-Wielkopolska Junior Team 1          3:10:57 
   33    535 NOR-Indre Østfold OK 2                  3:16:21 
   34    524 CZE-OK JILEMNICE 1                      3:21:43 
   35    511 DEN-Farum OK/Faaborg OK 0               3:23:58 

         525 DEN-Spring Cup OK 3                          mp 
         522 FIN-IF Brahe 1                               mp 
         539 IRL-Irish Junior Squad 1                     mp 
         507 POL-Warsaw Junior Team 2                     mp 
         523 SWE-Jönköpings OK 1                          mp 
         538 SWE-Halmstad OK 2                           dnf 



H/D -12  (8)                

    1    545 DEN-Horsens OK 0                          57:16 
    2    552 DEN-Tisvilde Hegn OK 0                    59:38 
    3    547 DEN-Tisvilde Hegn OK 0                  1:12:06 
    4    548 SWE-Lerums SOK 1                        1:18:52 
    5    551 SWE-Göteborg-Majorna OK 1               1:37:51 
    6    550 NOR-Østmarka OK 1                       1:59:52 

         546 DEN-Farum OK 0                               mp 
         549 NOR-Lillomarka o-lag 0                       mp 



H/D max 43  (46)            

    1    571 SWE-OK Skogsfalken 1                    1:09:37 
    2    587 DEN-OK Øst Birkerød 0                   1:09:45 
    3    582 SWE-Lerums SOK 3                        1:14:21 
    4    599 SWE-OK Nackhe 1                         1:14:28 
    5    589 SWE-Göteborg-Majorna OK 1               1:16:08 
    6    584 DEN-TKC_Syd 0                           1:17:47 
    7    566 NOR-Lillomarka o-lag 1                  1:17:53 
    8    601 FIN-Rajamäen Rykmentti 1                1:18:30 
    9    576 NOR-Fredrikstad Skiklubb 1              1:20:27 
   10    562 SWE-OK Skogsfalken 2                    1:22:07 
   11    577 POL-Wielkopolska Junior Team 4          1:27:27 
   12    585 NOR-Lillomarka o-lag 2                  1:29:08 
   13    595 FIN-Pihkaniskat 1                       1:29:18 
   14    597 SWE-OK Nackhe 2                         1:30:41 
   15    591 SWE-Lerums SOK 2                        1:32:01 
   16    570 SWE-Gotlands Bro OK 1                   1:32:41 
   17    575 NOR-Oppsal Orientering 2                1:33:20 
   18    578 NOR-Fredrikstad Skiklubb 2              1:33:34 
   19    606 DEN-Århus 1900/OK Pan Århus 5           1:33:53 
   20    593 NOR-Oppsal Orientering 1                1:33:57 
   21    605 NOR-Østmarka OK 10                      1:34:29 
   22    580 DEN-Tisvilde Hegn OK 0                  1:36:01 
   23    574 NOR-Halden Skiklubb 1                   1:39:22 
   24    573 DEN-OK Pan Århus 0                      1:39:26 
   25    598 POL-Wielkopolska Junior Team 5          1:39:31 
   26    583 NOR-Halden Skiklubb 2                   1:39:41 
   27    590 NOR-Østmarka OK 1                       1:40:22 
   28    600 DEN-Silkeborg OK 0                      1:40:44 
   29    567 SWE-OK Skogsfalken 5                    1:42:03 
   30    572 POL-Wielkopolska Junior Team 3          1:42:56 
   31    603 DEN-FIF Hillerød 1                      1:46:05 
   32    592 DEN-Ballerup OK 0                       1:48:08 
   33    588 DEN-OK Øst Birkerød 0                   1:49:32 
   34    569 SWE-Lerums SOK 1                        1:50:10 
   35    602 DEN-Tisvilde Hegn OK 0                  1:52:52 
   36    561 SWE-OK Skogsfalken 4                    1:53:14 
   37    565 DEN-FIF Hillerød 2                      2:01:19 
   38    581 DEN-AllePiSk 0                          2:01:50 
   39    586 SWE-OK Nackhe 3                         2:11:22 
   40    596 DEN-Tisvilde Hegn OK 0                  2:36:39 
   41    594 SWE-Falköpings AIK OK 1                 2:39:01 

         563 DEN-AllePiSk 0                               mp 
         604 DEN-AllePiSk 0                               mp 
         564 DEN-Hvalsø OK 0                              mp 
         608 RUS-Moscow Compass MPEI 1                    mp 
         568 SWE-OK Skogsfalken 3                         mp 



H/D 130  (27)               

    1    427 DEN-Farum Tisvilde OK 1                 1:51:29 
    2    423 NOR-Lillomarka o-lag 1                  1:54:35 
    3    424 SWE-Gotlands Bro OK 1                   1:56:21 
    4    413 DEN-Helsingør SOK 0                     1:57:04 
    5    409 DEN-Ballerup OK 0                       2:01:25 
    6    414 NOR-Lillomarka o-lag 2                  2:08:44 
    7    408 SWE-Hestra IF 0                         2:09:09 
    8    422 DEN-Silkeborg OK 0                      2:12:09 
    9    401 POL-Polish Radioorienteering T 1        2:15:37 
   10    415 SWE-OK Skogshjortarna 1                 2:28:20 
   11    418 DEN-OK Sorø 0                           2:29:27 
   12    426 GBR-Somerset OK 8                       2:29:35 
   13    416 FIN-Pihkaniskat 1                       2:45:17 
   14    419 DEN-Herning Orienteringsklub 0          2:49:25 
   15    411 DEN-Tisvilde Hegn OK 0                  2:49:42 
   16    402 DEN-Tisvilde Hegn OK 0                  2:50:23 
   17    404 DEN-Horsens OK 0                        2:54:16 
   18    425 DEN-Århus 1900 Orientering 0            3:01:10 
   19    412 DEN-KFL-Stafet 0                        3:02:02 
   20    410 DEN-Søllerød OK 0                       3:08:29 
   21    420 DEN-Helsingør SOK 0                     3:09:53 
   22    407 GBR-Hertfordshire Orienteers 2          3:12:21 
   23    403 GBR-Hertfordshire Orienteers 1          3:13:30 
   24    417 DEN-AllePiSk 0                          3:36:15 

         405 DEN-AllePiSk 0                               mp 
         429 RUS-Moscow Compass MPEI 1                    mp 
         421 SWE-Sävedalens AIK 1                        dnf 



H/D 175  (19)               

    1    457 NOR-IL Tyrving 1                        2:03:37 
    2    453 DEN-Helsingør SOK 0                     2:04:41 
    3    458 SWE-Falköpings AIK OK 3                 2:07:14 
    4    449 DEN-Farum OK 0                          2:09:33 
    5    444 SWE-Almby IK 1                          2:12:12 
    6    443 SWE-Sävedalens AIK 1                    2:14:06 
    7    456 SWE-Växjö OK 1                          2:23:00 
    8    447 DEN-Søllerød OK 0                       2:27:04 
    9    441 DEN-Farum OK 0                          2:27:15 
   10    446 SWE-Falköpings AIK OK 2                 2:29:18 
   11    440 SWE-Lunds OK 1                          2:33:35 
   12    452 DEN-OK S.G. 0                           2:33:52 
   13    463 RUS-Moscow Compass MPEI 1               2:34:23 
   14    448 DEN-OK S.G. 0                           2:39:21 
   15    454 NOR-IL Tyrving 2                        2:52:29 
   16    445 SWE-Falköpings AIK OK 1                 3:05:08 

         455 DEN-OK S.G. 0                                mp 
         450 SWE-Främmestads IK 1                         mp 
         442 IRL-GEN 1                                   dnf 



Motion  (80)                

    1    322 SWE-OL-Teamet Olofström 1               1:34:37 
    2    336 SWE-OK Nackhe 1                         1:35:18 
    3    349 SWE-Lidköpings VSK 1                    1:43:06 
    4    366 SWE-Falköpings AIK OK 1                 1:46:40 
    5    312 SWE-OK Nackhe 2                         1:46:56 
    6    343 SWE-FK Åsen 1                           1:46:58 
    7    372 SWE-Ulricehamns OK 1                    1:47:07 
    8    323 SWE-Vänersborgs SK 2                    1:47:43 
    9    373 DEN-Farum Tisvilde OK 1                 1:48:20 
   10    378 SWE-FK Göingarna 1                      1:49:24 
   11    365 NOR-Østmarka OK 2                       1:49:44 
   12    374 SWE-Almby IK 1                          1:51:31 
   13    309 IRL-Irish Junior Squad 3                1:51:41 
   14    317 NOR-Halden Skiklubb 1                   1:53:37 
   15    333 IRL-Irish Junior Squad 2                1:54:01 
   16    360 NOR-Raumar o-lag 1                      1:54:26 
   17    339 SWE-Vänersborgs SK 1                    1:55:49 
   18    302 SWE-Göteborg-Majorna OK 1               1:57:07 
   19    377 NOR-IL Tyrving 1                        1:58:00 
   20    308 GER-USV TU Dresden 3                    1:58:39 
   21    315 SWE-Sävedalens AIK 20                   2:00:14 
   22    342 SWE-Lidköpings VSK 2                    2:02:37 
   23    334 SWE-Västerås SOK 1                      2:02:54 
   24    331 SWE-OK Skogsfalken 1                    2:03:23 
   25    352 SWE-Bromma-Vällingby SOK 1              2:03:51 
   26    367 NOR-Oppsal Orientering 1                2:09:04 
   27    362 NOR-IL Gular 1                          2:09:07 
   28    313 SWE-Jönköpings OK 1                     2:10:24 
   29    350 GER-USV TU Dresden 2                    2:10:58 
   30    375 NOR-Lillomarka o-lag 0                  2:11:23 
   31    385 SWE-OK Nackhe 3                         2:11:36 
   32    301 SWE-Främmestads IK 1                    2:11:41 
   33    357 SWE-Umeå OK 1                           2:11:59 
   34    356 DEN-Hvalsø OK 0                         2:13:24 
   35    324 SWE-OK Kontinent 4                      2:14:01 
   36    330 SWE-OK Alehof 1                         2:14:25 
   37    348 DEN-Horsens OK 0                        2:15:33 
   38    335 SWE-Falköpings AIK OK 3                 2:16:09 
   39    371 SWE-Lerums SOK/OK Landehof 1            2:16:41 
   40    381 SWE-OK Kontinent 2                      2:17:08 
   41    347 DEN-OK Pan Århus 0                      2:17:19 
   42    340 POL-Polish Radioorienteering T 1        2:18:47 
   43    370 SWE-Lidköpings VSK 3                    2:20:06 
   44    326 SWE-Kalmar OK 1                         2:20:50 
   45    320 SWE-OK Kontinent 3                      2:21:34 
   46    364 NOR-Østmarka OK 1                       2:22:00 
   47    337 SWE-OK Skogshjortarna 2                 2:22:44 
   48    384 POL-Pomorze Youth Team 1                2:22:59 
   49    307 SWE-Främmestads IK 2                    2:23:23 
   50    314 DEN-AllePiSk 0                          2:23:53 
   51    310 SWE-Främmestads IK 3                    2:24:44 
   52    346 SWE-Vänersborgs SK 3                    2:24:57 
   53    311 NOR-Trøsken IL 1                        2:28:46 
   54    341 DEN-AllePiSk 0                          2:30:44 
   55    319 DEN-AllePiSk 0                          2:31:35 
   56    353 DEN-Hvalsø OK 0                         2:38:27 
   57    325 SWE-OK Kontinent 1                      2:40:04 
   58    358 SWE-OK Skogshjortarna 1                 2:40:50 
   59    359 NOR-Oppsal Orientering 2                2:41:18 
   60    332 NOR-BSI Orientering 1                   2:41:46 
   61    380 DEN-OK Pan Århus 0                      2:41:55 
   62    303 SWE-Bromma-Vällingby SOK 2              2:50:03 
   63    305 SWE-Falkenbergs OK 1                    2:51:00 
   64    354 NOR-Heming/Njård o-lag 1                2:56:08 
   65    338 SWE-Almby IK 2                          2:57:18 
   66    306 DEN-Søllerød OK 0                       3:13:59 
   67    329 SWE-Falköpings AIK OK 2                 3:14:47 
   68    376 DEN-Tisvilde Hegn OK 0                  3:18:42 
   69    344 DEN-Søllerød OK 0                       3:28:03 
   70    363 DEN-AllePiSk 0                          3:28:35 
   71    368 RUS-Moscow Compass MPEI 1               3:28:56 

         316 CZE-AOP POBO Opava 0                         mp 
         327 NOR-Ås-UMB orientering 1                     mp 
         351 CZE-OK JILEMNICE 1                          dnf 
         369 NOR-Halden Skiklubb 2                       dnf 
         361 NOR-Trøsken IL 2                            dnf 
         379 POL-Youth Team 1                            dnf 
         328 RUS-Moscow Compass MPEI 3                   dnf 
         318 SWE-Jönköpings OK 2                         dnf 
         390 SWE-OK Skogshjortarna 3                     dnf