Spring Cup Åbne 2008sø 30-03-2008 17:50
Resultscreated by OE2003 © Stephan Krämer 2008

   Pl   Stno Name                         YB Club                             Time 



Åben 1  (24)              7.8 km   17 C           

    1        Milan Novotny                   CZE-OK99 Hradec Kralove         52:24 
    2        Leif E. Larsen                  DEN-Tisvilde Hegn OK            53:25 
    3        Barbora Baldriznova             CZE-SK Praga Praha              57:06 
    4        Ben Strengell                   SWE-Västerås SOK                57:29 
    5        Peter Østergaard                DEN-OK 73                       57:44 
    6        Lars Rathje                     DEN-Lyngby OK                 1:01:57 
    7        Henrik Nielsen                  DEN-Holbæk OK                 1:04:44 
    8        Ambrant Gotsch                  NOR-BUL Tromsø                1:06:28 
    9        Kasper Hjorteberg               DEN-OK Øst Birkerød           1:07:48 
   10        Bodil Karlsmose Kliem           DEN-Farum OK                  1:08:28 
   11        Anders Taraldrud                NOR-Indre Østfold OK          1:11:00 
   12        Varvara Guljajeva               GER-DARC Berlin               1:12:05 
   13        Mikkel Højlund                  DEN-Søllerød OK               1:14:48 
   14        Svein Syversen                  NOR-Indre Østfold OK          1:15:48 
   15        Niels Aabye                     DEN-F.K.B.U. o-afd.           1:15:53 
   16        Klaus Olsen                     DEN-Tisvilde Hegn OK          1:17:40 
   17        Hakon Mosbech                   DEN-OK Skærmen                1:17:55 
   18        Ulrik Danneskoiold-Samsøe       DEN-Farum OK                  1:20:00 
   19        Christian Drews                 GER-DARC Berlin               1:21:28 
   20        Mirzet Cirkin                   SWE-Örkeljunga FK             1:23:49 
   21        Nitsan Vardi                    DEN-FIF Hillerød Orientering  1:33:45 
   22        Eric Frellsen                   DEN-USG                       1:38:28 



Åben 2  (33)              4.5 km   14 C           

    1        Jon Bjørgum                     NOR-Kristiansand OK             30:43 
    2        Petr Baldrian                   CZE-SK Praga Praha              32:54 
    3        Stefan Sundelius                SWE-Järfälla OK                 39:03 
    4        John Hansen                     NOR-Kristiansand OK             39:22 
    5        Christine Edenbrandt            SWE-Lunds OK                    42:07 
    6        Aage Damsgaard                  DEN-FIF Hillerød Orientering    43:58 
    7        Ronnie McGrail                  DEN-Søllerød OK                 45:11 
    8        Anna Josefsson                  SWE-Kalmar OK                   45:46 
    9        Henning Løwenstein              DEN-FIF Hillerød Orientering    46:20 
   10        Niels Lyhne                     DEN-Herlufsholm                 48:06 
   11        Rolf Andersen                   DEN-OK 73                       49:50 
   12        Lars Olsson                     SWE-FK Göingarna                55:13 
   13        Lisbeth Damsgaard               DEN-Søllerød OK                 57:50 
   14        Gunnar Jørgensen                DEN-OK 73                       57:54 
   15        Dolfi Rotovnik                  DEN-Tisvilde Hegn OK          1:01:21 
   16        Emil Robertsson                 SWE-Örkeljunga FK             1:01:51 
   17        Inger Jensen                    DEN-KFIU                      1:02:05 
   18        Ellen Kuhn Jensen               DEN-KFIU                      1:02:48 
   19        Margareth Sjoberg               SWE-Lunds OK                  1:03:26 
   20        Arne Steen Sørensen             DEN-OK Øst Birkerød           1:04:42 
   21        Janne Nielsen                   DEN-Holbæk OK                 1:05:05 
   22        Ronni Nielsen                   DEN-OK 73                     1:07:00 
   23        Flemming Larsen                 DEN-Helsingør SOK             1:08:16 
   24        Anna-Lena Svensson              SWE-Lidköpings VSK            1:15:30 
   25        Magnus Thomsson                 SWE-Gotlands Bro OK           1:16:11 
   26        Niels Raagaard                  DEN-Søllerød OK               1:16:57 
   27        Klas Frederiksson               ----Vacant                    1:32:55 
   28        Andreas Drechert                DEN-USG                       1:43:01 



Åben 3  (14)              4.1 km   11 C           

    1        Anneke Bjørgum                  NOR-Kristiansand OK             29:20 
    2        Benny Aaen                      DEN-Farum OK                    30:10 
    3        Kurt-Åke Karlsson               SWE-Sjövalla FK                 36:16 
    4        Alaxander Bjorsvik              SWE-FK Göingarna                37:42 
    5        Ulla Rosenberg                  DEN-Farum OK                    41:58 
    6        Bertram Henning                 ----Vacant                      49:22 
    7        Solvi Bjorsvik                  SWE-FK Göingarna                51:33 
    8        Ottar Kristensen                DEN-F.K.B.U. o-afd.             56:11 
    9        Ib Konradsen                    DEN-Søllerød OK                 56:27 
   10        Toril B. Olsen                  NOR-Lillomarka o-lag            58:34 
   11        Cathrine Søby Rathje            DEN-Lyngby OK                 1:10:45 
   12        Silje Bjorsvik                  SWE-FK Göingarna              1:11:15 
   13        Asger Aaen                      DEN-Farum OK                  1:13:41 
   14        Jeppe Grønbech                  DEN-FIF Hillerød Orientering  1:13:52 



Åben 4  (10)              2.6 km   10 C           

    1        Helene Kjeldsberg               NOR-Raumar Orienteringslag      19:04 
    2        Lene Brunn                      DEN-Politiets IF-København      21:11 
    3        Mads Christensen                DEN-Ballerup OK                 23:06 
    4        Albin Thomsson                  SWE-Gotlands Bro OK             25:33 
    5        Oliver Nielsen                  DEN-OK 73                       25:51 
    6        Emilia Schölin                  SWE-Örkeljunga FK               30:50 
    7        Stian Lillegård                 NOR-Lillomarka o-lag            35:46 
    8        Matthias Nielsen                DEN-OK 73                       39:39 
    9        Caroline Karlsson               SWE-OK Nackhe                   42:11