Spring Cup. Night relay. 27. March 2009. Valby Hegnlø 28-03-2009 16:34
Resultscreated by OS2003 © Stephan Krämer 2008

   Pl   Stno Team                                                                 Time 
             Name                      YB    Time  LegPl Combinat   CsPl  Ch Time   ChPl 


Mens open  (59)          

    1     46 FIN-Vehkalahden Veikot 1                                          1:41:28 
             Tuomas Mattila            83   25:29      6 BBB           6    25:29      6 
             Petteri Muukkonen         76   25:12      3 CCC           2    50:41      3 
             Jonne Lehto               84   27:06      7 DDD          10  1:17:47      2 
             Tero Föhr                 80   23:41      1 AAA           1  1:41:28        

    2     57 NOR-Kristiansand OK 1                                             1:41:51 
             Andreas Høye              84   25:11      2 AAA           2    25:11      2 
             Jostein Andersen          78   24:34      1 BBB           1    49:45      1 
             Christian Bobach          87   26:11      4 CCC           5  1:15:56      1 
             Audun Bjerkhem Nilsen     84   25:55      8 DDD           3  1:41:51        

    3     53 NOR-Kristiansand OK 2                                             1:44:06 
             Jon Duncan                75   25:14      3 BBB           3    25:14      3 
             Daniel Hubmann            83   24:49      2 CCC           1    50:03      2 
             Eirik Svensen             80   27:51      9 DDD          14  1:17:54      3 
             Rasmus Djurhuus           86   26:12     10 AAA           9  1:44:06        

    4     40 FIN-Turun Metsänkävijät 1                                         1:46:10 
             Jarl Magnus Berge         80   25:23      5 AAA           3    25:23      5 
             Harri Poutiainen          76   29:57     20 BBB          17    55:20     12 
             Vyacheslav Mukhidinov     75   25:43      2 CCC           3  1:21:03      5 
             Sami Hämälistö            78   25:07      4 DDD           2  1:46:10        

    5      8 FIN-Angelniemen Ankkuri 1                                         1:46:11 
             Alexander Tcherbakov      77   25:31      7 AAA           5    25:31      7 
             Vesa Mäkinen              81   26:59     10 BBB          10    52:30      6 
             Lasse Kautto              83   28:46     13 CCC          11  1:21:16      7 
             Maxim Davydov             76   24:55      2 DDD           1  1:46:11        

    6     10 NOR-Bekkelagets Sk 1                                              1:46:33 
             Mikkel Lund               79   24:19      1 DAB           1    24:19      1 
             Martin Soukup             85   26:37      8 ABC           3    50:56      4 
             Jeppe Ruud Andersen       85   29:45     17 BCD          11  1:20:41      4 
             Tue Lassen                85   25:52      7 CDA           1  1:46:33        

    7      5 SWE-Ulricehamns OK 1                                              1:48:47 
             Anders Müller             87   27:51     23 AAA          13    27:51     23 
             Matthias Niggli           74   27:24     11 BBB          11    55:15     11 
             Stefan Zingg              81   25:49      3 CCC           4  1:21:04      6 
             Erik Öhlund               80   27:43     18 DDD          12  1:48:47        

    8      3 FIN-DELTA 1                                                       1:49:21 
             Matti Kivelä              84   28:30     31 CCC          10    28:30     31 
             Tuomas Tala               72   29:42     19 DDD          18    58:12     20 
             Oskari Liukkonen          87   25:27      1 AAA           4  1:23:39     10 
             Janne Heikka              86   25:42      6 BBB           7  1:49:21        

    9     44 FIN-Vehkalahden Veikot 2                                          1:49:42 
             Jarno Kayhkö              78   27:08     19 CCC           7    27:08     19 
             Jarkko Liuha              78   31:09     24 DDD          19    58:17     22 
             Janne Weckman             77   26:11      4 AAA           7  1:24:28     14 
             Simo-Pekka Fincke         81   25:14      5 BBB           3  1:49:42        

   10     54 FIN-Rajamäen Rykmentti 1                                          1:50:31 
             Matti Liukkonen           83   28:51     33 CCC          12    28:51     33 
             Kimmo Vilska              79   29:24     17 DDD          17    58:15     21 
             Marko Väisänen            71   27:21      8 AAA          12  1:25:36     17 
             Tuomas Tervo              83   24:55      2 BBB           2  1:50:31        

   11     13 SWE-IFK Göteborg 1                                                1:51:45 
             Henrik Eliasson           83   26:42     17 DDD           9    26:42     17 
             Tonni Matttila            77   25:43      4 AAA           6    52:25      5 
             Jonas Pilblad             78   33:09     30 BBB          25  1:25:34     16 
             Christian Christensen     84   26:11      9 CCC           5  1:51:45        

   11     27 SWE-Vänersborgs SK 1                                              1:51:45 
             Martin Ivarsson           83   27:58     24 ABC           5    27:58     24 
             Tommy Andersson           73   25:51      5 BCD           1    53:49      9 
             David Bejbom              86   30:35     20 CDA           6  1:24:24     13 
             Simon Sanderi             90   27:21     15 DAB           4  1:51:45        

   13      2 NOR-Kristiansand OK 3                                             1:52:51 
             Øystein Pettersen         80   27:25     20 CCC           8    27:25     20 
             Vegard Danielsen          91   31:09     24 DDD          19    58:34     24 
             Nicholas Morgan           82   28:01     10 AAA          14  1:26:35     18 
             Arild Nomeland            78   26:16     11 BBB           8  1:52:51        

   14     58 SWE-Göteborg-Majorna OK 1                                         1:52:57 
             Robert Johansson          77   29:00     34 AAA          17    29:00     34 
             Anders Axenborg           76   26:48      9 BBB           9    55:48     14 
             Karl Tiselius             84   28:03     11 CCC           9  1:23:51     11 
             Anders Höije              80   29:06     21 DDD          16  1:52:57        

   15     37 FIN-Rajamäen Rykmentti 2                                          1:53:09 
             Sander Vaher              85   26:24     12 DDD           6    26:24     12 
             Vili Niemi                89   26:11      6 AAA           7    52:35      7 
             Sami Vähänen              76   28:58     15 BBB          15  1:21:33      8 
             Tapio Perä                76   31:36     30 CCC          15  1:53:09        

   15     33 FIN-Vehkalahden Veikot 3                                          1:53:09 
             Matti Töyrylä             79   26:27     14 DDD           7    26:27     14 
             Rauno Ratilainen          83   26:12      7 AAA           9    52:39      8 
             Jauni Lantela             68   30:35     20 BBB          19  1:23:14      9 
             Juha-Ville Ketolainen     68   29:55     24 CCC          13  1:53:09        

   17     43 SWE-IFK Göteborg 2                                                1:54:13 
             Rikard Pentonen           83   26:29     15 ABC           2    26:29     15 
             Håkan Petersson           85   28:57     15 BCD           8    55:26     13 
             Christian Nielsen         77   28:52     14 CDA           4  1:24:18     12 
             Kristjan Laas             83   29:55     24 DAB           7  1:54:13        

   18     14 SWE-OK Denseln 1                                                  1:54:39 
             Sigge Lundedal Jensen     86   28:14     28 ABC           6    28:14     28 
             Harri Karlsson            80   29:17     16 BCD           9    57:31     17 
             Emil Folino Nielsen       86   30:42     23 CDA           7  1:28:13     20 
             Olle Kalered              90   26:26     12 DAB           3  1:54:39        

   19     38 POL-Polish Senior Team 1                                          1:55:24 
             Mateusz Wenslaw                27:05     18 CDA           2    27:05     18 
             Marcin Richert                 34:18     34 DAB          15  1:01:23     27 
             Wojciech Doajak                26:20      6 ABC           1  1:27:43     19 
             Wojciech Kowalski              27:41     17 BCD           4  1:55:24        

   20     49 SWE-Nybro OK 1                                                    1:57:35 
             Aleksander Bernaciak      83   26:21     11 BCD           2    26:21     11 
             Jacek Kowalczyk           80   32:20     28 CDA          10    58:41     25 
             Thomasz Lubkiewicz        87   32:05     28 DAB          13  1:30:46     23 
             Kamil Wlodarczyk          81   26:49     14 ABC           4  1:57:35        

   21      7 NOR-Raumar Orientering 1                                          2:00:10 
             Eskil Kinneberg           92   28:42     32 ABC           7    28:42     32 
             Vetle Ruud Bråten         90   29:29     18 BCD          10    58:11     19 
             Eirik Kamstrup Hovind     90   31:52     25 CDA           9  1:30:03     21 
             Simon Rustad              84   30:07     27 DAB           8  2:00:10        

   22     29 FIN-Turun Metsänkävijät 2                                         2:01:20 
             Edgars Bertuks            85   25:14      3 BBB           3    25:14      3 
             Kjell Erik Röisland       71   32:45     30 CCC          16    57:59     18 
             juha Suntila              74   33:18     31 DDD          22  1:31:17     25 
             Kjell A Karlsen           80   30:03     26 AAA          20  2:01:20        

   23     45 FIN-DELTA 2                                                       2:01:27 
             Heikki Toivio             81   26:16     10 DDD           5    26:16     10 
             Sebastian Snickars        87   35:36     39 AAA          26  1:01:52     31 
             Marko Loukkalahti         69   28:17     12 BBB          13  1:30:09     22 
             Kalle Liukkonen           89   31:18     29 CCC          14  2:01:27        

   24      1 BEL-Belgium Team 1                                                2:02:26 
             Fabien Pasquasy           78   27:59     25 BCD           5    27:59     25 
             Thomas Van Der Kleij      86   28:23     13 CDA           3    56:22     15 
             Jeroen Van Der Kleij      81   34:25     34 DAB          16  1:30:47     24 
             Quentin De Neyer          88   31:39     31 ABC          13  2:02:26        

   25     18 SWE-Vänersborgs SK 2                                              2:02:31 
             Erik Tengvall             84   26:24     12 BCD           3    26:24     12 
             Emil Tengvall             88   35:09     37 CDA          14  1:01:33     28 
             Jesper Wassblad           89   30:11     19 DAB           9  1:31:44     26 
             Niclas Sahlin             88   30:47     28 ABC          10  2:02:31        

   26     12 FIN-IF Sibbo-Vargarna 1                                           2:03:17 
             Mikhail Chegarovskiy      87   31:18     39 AAA          23    31:18     39 
             Yuri Agafontsev           87   30:15     21 BBB          18  1:01:33     28 
             Teemu Vartiamäki          78   34:20     33 CCC          19  1:35:53     30 
             Jörgen Wickholm           82   27:24     16 DDD          11  2:03:17        

   27     39 DEN-Farum Tisvilde OK 1                                           2:03:21 
             Jesper Jensen             71   26:13      9 DDD           4    26:13      9 
             Jesper David Jensen       72   28:10     12 AAA          16    54:23     10 
             Tim Falck Weber           65   30:38     22 BBB          20  1:25:01     15 
             Nicolai Kliem             67   38:20     43 CCC          26  2:03:21        

   28     51 DEN-OK Pan Århus 1                                                2:06:23 
             Rasmus Oscar              81   28:09     26 BBB          12    28:09     26 
             Thomas Hjerrild           67   37:01     44 CCC          24  1:05:10     34 
             Ebbe Nielsen              70   32:00     26 DDD          21  1:37:10     31 
             René Rokkjær              74   29:13     22 AAA          18  2:06:23        

   29     17 NOR-Kristiansand OK 4                                             2:07:25 
             Leiv Terje Arnevik        68   26:29     15 DDD           8    26:29     15 
             Magnus Johansson          78   35:38     40 AAA          27  1:02:07     32 
             Ivar Haugen               79   29:38     16 BBB          16  1:31:45     27 
             Pascal Vieser             74   35:40     38 CCC          20  2:07:25        

   30     25 SWE-Ulricehamns OK 2                                              2:08:34 
             Christian Arnesson        83   31:23     42 BBB          21    31:23     42 
             Oskar Eklöf               88   33:16     31 CCC          17  1:04:39     33 
             Björn Arnesson            79   35:52     38 DDD          23  1:40:31     35 
             Marcus Kvarndal           79   28:03     19 AAA          15  2:08:34        

   31     34 NOR-Raumar Orientering 2                                          2:09:35 
             Trygve Tømta              82   28:12     27 BCD           6    28:12     27 
             Eirik Rustad              88   30:20     22 CDA           5    58:32     23 
             Ståle Sønsterudbråten     68   35:17     37 DAB          18  1:33:49     28 
             Brage E. Jahren           91   35:46     39 ABC          19  2:09:35        

   32      9 GBR-Team GB Juniors 1                                             2:12:37 
             Peter Hodkinson           81   28:18     30 BCD           7    28:18     30 
             Alan Cherry               81   33:22     32 CDA          11  1:01:40     30 
             Duncan Birtwhistle        82   38:24     43 DAB          23  1:40:04     34 
             Kris Jones                81   32:33     34 ABC          15  2:12:37        

   33     30 SWE-OK Alehof 1                                                   2:14:49 
             Mattias Nilsson                30:45     36 ABC           9    30:45     36 
             Johnny Hållsjö                 35:06     36 BCD          15  1:05:51     37 
             Joakim Eliasson                36:58     41 CDA          15  1:42:49     39 
             Tobias Olsson                  32:00     32 DAB          12  2:14:49        

   34     41 SWE-Lunds OK 2                                                    2:16:23 
             Rasmus Grönlund           78   27:50     22 DAB           5    27:50     22 
             Mattias Eriksson          79   32:41     29 ABC          16  1:00:31     26 
             Martin Wendt                   36:50     39 BCD          17  1:37:21     32 
             Andreas Eriksson          79   39:02     47 CDA          18  2:16:23        

   35     32 GER-SSV Planeta Radebeul 1                                        2:17:23 
             Robert Krüger             83   33:33     46 CDA          12    33:33     46 
             Christoph Brandt          89   36:06     41 DAB          19  1:09:39     44 
             Max Röhnert               89   29:57     18 ABC           8  1:39:36     33 
             Christian Teich           84   37:47     42 BCD          18  2:17:23        

   36     21 BEL-Belgium Team 2                                                2:18:14 
             Bruno De Lat              84   39:14     55 CDA          19    39:14     55 
             Jeroen Hoekx              86   31:24     26 DAB          11  1:10:38     45 
             Wannes Hendrickx          78   34:41     35 ABC          18  1:45:19     41 
             Dries Van Der Kleij       80   32:55     35 BCD          12  2:18:14        

   37     35 DEN-Ballerup OK 1                                                 2:20:26 
             Alex Ottesen              67   31:20     41 AAA          24    31:20     41 
             Ole Lind                  65   33:54     33 BBB          27  1:05:14     35 
             Jørgen Skaarup            56   36:51     40 CCC          22  1:42:05     37 
             Claus Cederberg           68   38:21     44 DDD          25  2:20:26        

   38     55 CZE-Czech junior team 1                                           2:22:04 
             Ondrej Maly               89   53:38     57 CCC          30    53:38     57 
             Daniel Hajek              90   28:35     14 DDD          15  1:22:13     52 
             Jiri Necas                90   30:54     24 AAA          21  1:53:07     43 
             Jan Kubat                 90   28:57     20 BBB          14  2:22:04        

   39     26 POL-Polish Junior Team 3                                          2:22:16 
             Mikolaj Dutkowski              38:54     53 DDD          26    38:54     53 
             Rafal Podzinski                32:06     27 AAA          25  1:11:00     47 
             Michal Olejnik            92   32:00     26 BBB          22  1:43:00     40 
             Piotr Paszynski           82   39:16     48 CCC          28  2:22:16        

   40     64 FIN-Lapuan Virkiä 1                                               2:31:37 
             Ville Keskisaari               31:10     38 AAA          22    31:10     38 
             Jukka Pajula                   35:30     38 BBB          29  1:06:40     38 
             Joensuu Ari-Pekka              47:24     51 CCC          29  1:54:04     44 
             Juha Luoma                     37:33     41 DDD          24  2:31:37        

   41     22 SWE-OK Alehof 2                                                   2:32:00 
             Oscar Svalin                   38:01     51 BCD          20    38:01     51 
             Anders Lövgård                 41:14     52 CDA          20  1:19:15     49 
             Rasmus Larsson                 40:19     45 DAB          24  1:59:34     46 
             Magnus Ullaman                 32:26     33 ABC          14  2:32:00        

   42     42 SWE-OK Nackhe 1                                                   2:36:58 
             Jonas Nilsson             92   36:08     49 BCD          16    36:08     49 
             Per Skyggesson            92   46:54     55 CDA          24  1:23:02     53 
             Erik Gustafsson           90   35:01     36 DAB          17  1:58:03     45 
             Adam Georgsson            92   38:55     46 ABC          21  2:36:58        

   43     19 SWE-Ulricehamns OK 3                                              2:38:33 
             Gustav Eklöf              90   37:24     50 CCC          25    37:24     50 
             Nils Spetz                91   44:45     53 DDD          27  1:22:09     51 
             Joakim Axelsson           88   40:29     46 AAA          28  2:02:38     49 
             Mikael Axelsson           84   35:55     40 BBB          30  2:38:33        

   44      6 NOR-IL Gular 1                                                    2:39:31 
             Thierry Matthey           71   27:46     21 DDD          13    27:46     21 
             Tore Juvik                64   40:41     51 AAA          29  1:08:27     40 
             Thomas Eyer               81   33:52     32 BBB          26  1:42:19     38 
             Stefan Preisig            73   57:12     54 CCC          31  2:39:31        

   45     28 FIN-IF Sibbo-Vargarna 2                                           2:39:35 
             Matti Janlöv              79   32:13     45 BBB          24    32:13     45 
             Toni Hartvik              81   36:51     43 CCC          22  1:09:04     43 
             Kasper Snickars           90 1:00:48     55 DDD          29  2:09:52     50 
             Jari Sillman              80   29:43     23 AAA          19  2:39:35        

   46     50 POL-Mazovia Youth Team 1                                          2:39:56 
             Kuba Dragowski            90   28:16     29 DAB           6    28:16     29 
             Tadeusz Pilkowski         90   40:15     50 ABC          23  1:08:31     41 
             Piotr Zych                90   52:37     53 BCD          25  2:01:08     48 
             Piotr Dragowski           82   38:48     45 CDA          16  2:39:56        

   47      4 DEN-Aalborg OK 1                                                  2:42:14 
             Mikkel Johansen           91   32:10     43 DAB          14    32:10     43 
             Bjarke Boserup            90   39:04     49 ABC          22  1:11:14     48 
             Claus Bobach              77   37:50     42 BCD          19  1:49:04     42 
             Brian Aagaard Christian   83   53:10     53 CDA          26  2:42:14        

   48     52 POL-UKS Orientus Lodz 1                                           2:44:59 
             Kuba Zielinski            91   38:55     54 CDA          17    38:55     54 
             Witold Jasinski           94   51:13     57 DAB          26  1:30:08     54 
             Maria Pabich              82   40:45     48 ABC          24  2:10:53     51 
             Lukasz Gryzio             88   34:06     37 BCD          13  2:44:59        

   49     20 DEN-Svendborg OK 1                                                2:46:46 
             Lars Lindegaard Mikkels   70   38:51     52 CCC          27    38:51     52 
             Nikolaj Wilhardt          95   53:10     58 DDD          28  1:32:01     56 
             Magnus Færing Asmussen    92   40:44     47 AAA          30  2:12:45     52 
             Rasmus Lunding Henrikse   92   34:01     36 BBB          28  2:46:46        

   50     31 GER-USV Jena 1                                                    2:54:42 
             Sören Lösch               87   31:18     39 CDA           8    31:18     39 
             Matthias Kretzschmar      89   37:01     44 DAB          20  1:08:19     39 
             Christian Dienemann       88   32:44     29 ABC          17  1:41:03     36 
             Martin Engel              90 1:13:39     56 BCD          28  2:54:42        

   51     48 NOR-Østmarka OK/OSIorientering 2                                  2:57:32 
             Kjetil Dahl                    30:24     35 DAB          10    30:24     35 
             Halvor Hobøl                   50:45     56 ABC          26  1:21:09     50 
             Øystein Kildahl                54:16     54 BCD          26  2:15:25     53 
             Dag Haugland                   42:07     49 CDA          21  2:57:32        

   52     56 NOR-Raumar Orientering 3                                          3:02:22 
             Sondre Ruud Bråten        93   33:45     47 CDA          13    33:45     47 
             Sjur Nafstad              90   37:10     46 DAB          21  1:10:55     46 
             Anne Kamstrup Hovind      88   49:16     52 ABC          25  2:00:11     47 
             Turid Kamstrup Hovind     92 1:02:11     55 BCD          27  3:02:22        

   53     16 SWE-OK Löftan 1                                                   3:03:44 
             Stefan Ring               79   57:54     59 DAB          27    57:54     59 
             Johan Antonsson           90   38:43     48 ABC          20  1:36:37     57 
             Lars Hanning              83   42:00     49 BCD          22  2:18:37     54 
             Tomas Axelson             91   45:07     51 CDA          22  3:03:44        

   54     36 POL-WKS Gwardia Warszawa 1                                        3:11:59 
             Igor Majewski             93   54:58     58 ABC          27    54:58     58 
             Bartek Nowak              93   46:36     54 BCD          23  1:41:34     58 
             Przemek Patejko           82   46:04     50 CDA          23  2:27:38     55 
             Grzegorz Hetman           93   44:21     50 DAB          25  3:11:59        

   55     47 NOR-Østmarka ok 1                                                 3:19:58 
             Boye Bøhlerengen               53:01     56 CDA          25    53:01     56 
             Håkon Håversen                 37:10     46 DAB          21  1:30:11     55 
             Martin Bråthen               1:03:11     56 ABC          28  2:33:22     56 
             Rein Ole Jørgensen             46:36     52 BCD          23  3:19:58        


          11 CZE-SK Zabovresky Brno 1                                               mp 
             Michal Bialozyt           87   32:10     43 BBB          23    32:10     43 
             Jiri Otrusina             82   36:27     42 CCC          21  1:08:37     42 
             Adam Chromy               88      mp        DDD                             
             Zdenek Rajnosek           85   26:39     13 AAA          11                 

          23 GER-DJK Adler 07 Bottrop 1                                             mp 
             Alexander Lubina          79   25:33      8 DAB           2    25:33      8 
             Philipp Müller            88   30:52     23 ABC          11    56:25     16 
             Axel Fischer              75   38:31     44 BCD          21  1:34:56     29 
             Sigi Seebarsch            79      mp        CDA                             

          15 POL-Polish Junior Team 2                                               mp 
             Maciej Jasinski           89   33:49     48 CCC          18    33:49     48 
             Maciej Hewelt             90      mp        DDD                             
             Bartosz Pawlak            90      mp        AAA                             
             Jacek Morawski            89      mp        BBB                             

          24 SWE-Lerums SOK 1                                                      dnf 
             Max Coxner                92   31:00     37 ABC          12    31:00     37 
             Johan Gunnarsson          93   34:42     35 BCD          14  1:05:42     36 
             Rasmus Lygner             94     dns        CDA                             
             Joel Nilsson              92     dns        DAB                             




Womens open  (10)        

    1    109 CZE-Czech junior team 1                                           1:32:47 
             Eva Kabathova             89   29:12      1 CCC           1    29:12      1 
             Lenka Mechlova            90   32:07      2 AAA           3  1:01:19      1 
             Vera Madlova              89   31:28      2 BBB           1  1:32:47        

    2    105 POL-Polish Senior Team 1                                          1:41:09 
             Daria Lajn                     35:33      6 CAB           1    35:33      6 
             Marlena Wieleba                35:14      3 BCA           1  1:10:47      2 
             Monika Bepta                   30:22      1 ABC           2  1:41:09        

    3    108 SWE-Lunds OK 1                                                    1:49:46 
             Anna Olsson               82   34:28      5 BBB           2    34:28      5 
             Ingela Andeersson         63   37:20      4 CCC           4  1:11:48      3 
             Carin Emanuelsson         81   37:58      5 AAA           4  1:49:46        

    4    110 GER-USV Jena 1                                                    2:04:33 
             Resi Rathmann             93   34:04      4 ABC           3    34:04      4 
             Susen Lösch               93   39:03      5 CAB           2  1:13:07      4 
             Marie Fuchs                    51:26      8 BCA           2  2:04:33        

    5    103 SWE-OK Alehof 1                                                   2:07:02 
             Kiva Sunesson                  41:02      8 CCC           5    41:02      8 
             Kicki Olsson                   46:54      7 AAA           6  1:27:56      5 
             Lotta Nilsson                  39:06      6 BBB           4  2:07:02        

    6    102 POL-UKS Orientus Lodz 1                                           2:10:39 
             Natalia Ewiak             92   35:33      6 BBB           3    35:33      6 
             Agata Stankiewicz         94   52:38      8 CCC           6  1:28:11      6 
             Amelia Ewiak              88   42:28      7 AAA           5  2:10:39        


         101 BEL-Belgium Team 3                                                     mp 
             Miek Fabré                88   31:23      2 AAA           1    31:23      2 
             Els Talloen               84      mp        BBB                             
             Vinciane Mulpas           78   36:46      3 CCC           2                 

         106 NOR-IL Gular 2                                                         mp 
             Anne Kari Vikingstad      80      mp        BCA                             
             Mari Bergsvåg             83    1:10      1 ABC           1                 
             Hanne Nøvik               82      mp        CAB                             

         107 POL-Polish Junior Team 1                                               mp 
             Ewa Gwozdz                90   31:45      3 AAA           2    31:45      3 
             Natalia Dyzio             92      mp        BBB                             
             Paulina Faron             91   36:54      4 CCC           3                 

         104 CZE-Czech junior team 2                                               dnf 
             Katerina Chroma           94   46:12      9 ABC           4    46:12      9 
             Tereza Adamkova           86   46:01      6 CAB           3  1:32:13      7 
             Tereza Novotna            92     dns        BCA