SC2010 åbne banersø 28-03-2010 15:58
Resultscreated by OE2003 © Stephan Krämer 2008

   Pl   Stno Name                         YB Club                             Time 



Åben 1  (29)              7.8 km   18 C           

    1        Agafontsev Yury                 FIN-IF Sibbo-Vargarna           48:02 
    2        Håkon Håversen                  NOR-Østmarka ok                 49:46 
    3        Henrik Møller                   DEN-Tisvilde Hegn OK            50:14 
    4        Gustaf Sparrevik                NOR-Lerums SOK                  50:47 
    5        Zsolt Fehërvari                 HUN-Hungarian nat. team         50:56 
    6        Thomas Pettersson               SWE-IF Thor Orientering         52:11 
    7        Jes Mose Jensen                 DEN-AKIF                        54:12 
    8        Johan Gunnarsson                NOR-Lerums SOK                  57:23 
    9        Niklas Ingwersen                DEN-Horsens OK                  57:31 
   10        Henrik Knudsen                  DEN-TC-Syd                      57:38 
   11        Thomas Rewig                    GER-USV TU Dresden              57:47 
   12        Lars Petersen                   DEN-Ballerup OK                 58:01 
   13        Per Mose Nielsen                DEN-AKIF                      1:00:14 
   14        Bruno Stub                      DEN-PI-København              1:00:41 
   15        Mads Mollerup Benfeldt          DEN-Odense OK                 1:01:02 
   16        Sabrina Meriheinä               FIN-IF Sibbo-Vargarna         1:01:41 
   17        Diethard Kundisch               GER-USV TU Dresden            1:03:44 
   18        Sanna Andelin                   FIN-Lahden Taimi              1:04:17 
   19        Sari Nurmela                    FIN-Vehkalahden Veikot        1:04:57 
   20        Thorbjørn Nørbech               NOR-Ringerike o-lag           1:08:20 
   21        Lars Bech Jensen                Ingen klub                    1:09:10 
   22        Müa Nåuttynen                   FIN-Kodvee                    1:09:35 
   23        Pål Bengtsson                   SWE-IS Kullen                 1:14:15 
   24        Carin Emanuelsson               SWE-Lunds OK                  1:15:49 
   25        Ole Jensen                      DEN-Tisvilde Hegn OK          1:22:37 
   26        Kyrre Thalberg                  SWE-Lunds OK                  1:28:51 



Åben 2  (47)              5.5 km   13 C           

    1        Erik Gustafsson                 SWE-OK Nackhe                   33:31 
    2        Joel Johnsson                   SWE-OK Nackhe                   36:03 
    3        Karl Jansson                    SWE-Främmestads IK              37:07 
    4        Charlie Stolt                   SWE-Rehns:BK                    37:47 
    5        Lukas Brodin                    SWE-Hylte OK                    37:51 
    6        Ane Linde                       NOR-Bækkelagets Sportsklub      38:12 
    7        Rasmus Schurman                 SWE-Hylte OK                    39:07 
    8        Tommy Rygh                      SWE-Mariestads FK               40:05 
    9        Albin Petren                    SWE-Kungatus OK                 40:27 
   10        Ulf Meriheinä                   FIN-IF Sibbo-Vargarna           41:29 
   11        Patrik Andersson                SWE-Hylte OK                    41:40 
   12        Emil Alexandersson              SWE-Hylte OK                    43:27 
   13        Elsa Jansson                    SWE-Främmestads IK              43:56 
   14        Sanna Svensson                  SWE-Främmestads IK              44:58 
   15        Per Andersson                   SWE-Ulricehamns OK              45:11 
   16        Mette Møller Nielsen            DEN-AKIF                        45:17 
   17        Torben Palm Brage               Ingen klub                      45:51 
   18        Karl Modig                      SWE-OK Alehof                   46:33 
   19        Jan Abrahamsson                 SWE-Västerås SOK                47:20 
   20        Turid Kamstrup Hovind           NOR-Raumar Orientering          47:51 
   21        Morten Schou                    DEN-OK Snab                     48:22 
   22        Niels Raagaard                  DEN-Søllerød OK                 49:21 
   23        Sofie Pettersson                SWE-Ulricehamns OK              49:33 
   24        Sten Fladberg                   DEN-Køge OK                     50:42 
   25        Matthias Kjell                  SWE-Främmestads IK              51:21 
   26        Emil Karlsson                   SWE-OK Alehof                   51:22 
   27        Peter Bjørn Jensen              DEN-O-63                        51:44 
   28        Anders Pettersson               SWE-Mariestads FK               52:42 
   29        Bengt-Åke Jansson               SWE-Främmestads IK              52:49 
   30        Louise Perleroth                SWE-OK Landehof                 52:59 
   31        Malin Hedberg                   NOR-Lerums SOK                  53:02 
   32        Ragnhild Hald                   NOR-Kristiansand OK             53:31 
   33        Tøger Nørgaard                  DEN-Amager OK                   54:50 
   34        Line Stub                       DEN-PI-København                55:04 
   35        Rolf Andersen                   DEN-Amager OK                   57:36 
   36        Michal Garbacik                 POL-WKS Wawel Krakow          1:00:05 
   37        Malene Gregersen                DEN-AKIF                      1:00:25 
   38        Tarja Andelin                   FIN-Lahden Taimi              1:01:36 
   39        Gunnar Jørgensen                DEN-OK 73                     1:02:34 
   40        Christina Nilsson               NOR-Lerums SOK                1:06:56 
   41        Flemming Vejen                  DEN-Ballerup OK               1:10:42 
   42        Ole Rasmussen                   DEN-Køge OK                   1:10:59 
   43        Inger Jensen                    DEN-FSK Orientering           1:17:03 
   44        Niels Lund                      DEN-Søllerød OK               1:18:47 
   45        Birte Langkilde                 DEN-Ballerup OK               1:56:21 



Åben 3  (34)              4.5 km   11 C           

    1        John Hansen                     NOR-Kristiansand OK             30:40 
    2        Jacob Benfeldt                  DEN-Odense OK                   34:42 
    3        Katerina Kamenicka              CZE-Hradec Kralove              36:19 
    4        Claes göran Green               SWE-Lunds OK                    40:42 
    5        Karoline Sønsterudbråten        NOR-Raumar Orientering          41:39 
    6        Bent Mortensen                  DEN-OK 73                       43:09 
    7        Per Bengtsson                   SWE-Pan Kristianstad            44:29 
    8        Karin Billeson                  SWE-OK Kolmården                44:47 
    9        Tiril Ruud Bråten               NOR-Raumar Orientering          45:33 
   10        Ditte Busch                     DEN-OK Snab                     51:07 
   11        Erik Kelvin                     DEN-Farum OK                    51:11 
   12        Live Ytrehus                    NOR-Ringerike o-lag             51:54 
   13        August Bengtson                 SWE-OK Nackhe                   52:23 
   14        Karin Bergdahl                  SWE-Sävedalens AIK              52:39 
   15        Jonas Lund                      Ingen klub                      53:45 
   16        Eva Rämmal                      SWE-Lunds OK                    54:57 
   17        Hannu Humalamäki                FIN Åhtärin Urheilijat          55:40 
   18        Zakarias Hansson                SWE-Falkenbergs OK              56:07 
   19        Malin Engström                  SWE-Halmstad OK                 56:24 
   20        Eli Kjørsvik                    NOR-Kongsberg OL                57:19 
   21        Jørgen Paulsen                  DEN-OK 73                       59:00 
   22        Sten Carlsson                   SWE-Sävedalens AIK              59:08 
   23        Maren Hald Bjørgum              NOR-Kristiansand OK           1:00:49 
   24        Bettina Katy Andersen           DEN-Søllerød OK               1:02:37 
   25        Mikkel Sørensen                 DEN-Amager OK                 1:05:23 
   26        Ib Konradsen                    DEN-Søllerød OK               1:07:36 
   27        Jonas Hammarskjöld              SWE-Lunds OK                  1:10:04 
   28        Nils Swedenborg                 SWE-Lunds OK                  1:10:13 
   29        Martin Skyggeson                SWE-OK Nackhe                 1:12:24 
   30        Thomas F. Petersen              Ingen klub                    1:13:21 
   31        Ole H Hansen                    DEN-OK 73                     1:16:59 
   32        Erik Höegh                      Ingen klub                    1:20:40 



Åben 4  (11)              2.8 km   10 C           

    1        Lucas Löfvenhamn                SWE-OK Letstigen                21:34 
    2        Morten Ôrnhagen Jørgensen       DEN-OK Snab                     23:38 
    3        Samuel Hansson                  SWE-Falkenbergs OK              24:40 
    4        Amanda Isaksen                  DEN-OK Snab                     29:38 
    5        Ylva Christensson               SWE-OK Skogsfalken              30:05 
    6        Anne-Marie Carlsson             SWE-Sävedalens AIK              30:32 
    7        Siri Spjelkavik                 NOR-IL Tyrving                  32:13 
    8        Eva Ôrnhagen Jørgensen          DEN-OK Snab                     33:39 
    9        Aud I Spjelkavik                NOR-IL Tyrving                  33:53 
   10        Julia Bergdahl                  SWE-Sävedalens AIK              36:06 
   11        Loke Hedberg                    SWE-Lunds OK                    37:20