Spring Cup 2011. One-man-relay 27. marts 2011sø 2011-03-27 17:00
ResultaterOprettet af OE2003 © Stephan Krämer 2008

   Pl   Stnr Navn                         År Klub                              Tid 



W -16  (7)                                        

    1      3 Winkler, Leonore             96 GER-USV Jena                    37:09 
    2      7 Dragowska, Marysia           95 POL-Victoria Jozefow            38:09 
    3      4 Holen, Ragnhild Marie        96 NOR-Østmarka OK                 39:57 
    4      8 Wedin, Hanna                 95 SWE-Almby IK                    40:19 
    5      6 Zebrowska, Basia             95 POL-Victoria Jozefow            41:24 
    6      1 Lyngby, Laura                15 DEN-Aalborg OK                1:05:40 
    7      2 Jessen, Melissa Ulsøe        15 DEN-OK Roskilde               1:11:26 



W -20  (17)                                       

    1     32 Fjellanger, Kristine         00 NOR-Varegg Fleridrett           43:40 
    2     20 Ziliske, Amanda              92 LAT-Auseklis IK                 48:01 
    3     31 Scieszko, Natalia            93 POL-UKS Orientus Lodz           48:06 
    4     17 Vejsnæs, Lærke               18 DEN-OK Sorø                     48:19 
    5     33 Bartczak, Natalia            93 POL-UKS Orientus Lodz           48:50 
    6     19 Turunen, Maaret              94 FIN-Rajamäen Rykmentti          53:08 
    7     23 Ekskog, Linnea               93 SWE-Kvarnsvedens GOIF           56:13 
    8     24 Coxner, Mina                 94 SWE-Lerums SOK                  56:20 
    9     30 Hull, Sidsel Dan             00 DEN-Allerød OK                  56:29 
   10     29 Andersson, Lina              93 SWE-Trollhättans SOK            57:05 
   11     15 Søgaard, Ingrid              20 DEN-Aarhus 1900 Orientering     59:39 
   12     26 Engström, Malin              93 SWE-OK Kåre                   1:08:49 
   13     27 Perleroth, Louise            92 SWE-OK Landehof               1:31:37 
   14     25 Hedberg, Malin               92 SWE-Lerums SOK                1:31:38 

          21 Lundberg, Malin              91 SWE-Almby IK                  Fejlkl. 
          22 Stigsmark, Ingrid            93 SWE-Kvarnsvedens GOIF         Fejlkl. 
          28 Pedersen, Lisa               92 SWE-OK Skogshjortarna         Fejlkl. 



W 21  (9)                                         

    1     36 Liukkonen, Sonja             92 FIN-Delta                       43:53 
    2     44 Närhi, Anna                  92 FIN-Delta                       47:14 
    3     42 Holmgren, Åsa                89 SWE-Västerås SOK                49:36 
    4     43 Ruhanen, Hanna               82 FIN-Helsingin Suunnistajat      50:07 
    5     37 Haarlaa, Tiina               82 FIN-Helsingin Suunnistajat      50:17 
    6     41 Andréasson, Linda            87 SWE-OK Skogshjortarna           50:21 
    7     34 Bobach, Helle                29 DEN-Aalborg OK                  52:51 
    8     35 Busch, Ditte                 34 DEN-OK Snab                   1:09:11 
    9     40 Jakobsson, Emma              86 SWE-OK Nackhe                 1:10:52 



W 35  (4)                                         

    1     46 Nielsen, Mette Møller        39 DEN-AKIF                        56:36 
    2     48 Birck, Birgitte              52 DEN-Allerød OK                  56:55 
    3     47 Møller, Naja Dan             48 DEN-Allerød OK                1:51:37 

          45 Larsen, Solfrida             39 DEN-Aalborg OK                Fejlkl. 



W 40  (2)                                         

    1     53 Jørgensen, Ulrika Örnhagen   43 DEN-OK Snab                     39:47 
    2     54 Bengtsson, Catarina          00 SWE-OK Nackhe                   47:43 



W 45  (9)                                         

    1     65 Ljungqvist-Sarparant, Nina   63 FIN-Lynx                        45:05 
    2     58 Møller, Gitte                45 DEN-AKIF                        46:22 
    3     63 Maag, Iben                   45 DEN-Søllerød OK                 46:44 
    4     62 Lund, Anette                 47 DEN-OK GORM                     49:12 
    5     59 Jonasen, Lise                45 DEN-AllePiSk                    54:18 
    6     66 Gjesdal, Wenche              65 NOR-Varegg Fleridrett           59:47 
    7     61 Edsen, Mette                 46 DEN-Nordvest OK               1:00:56 
    8     57 Gylling, Hanne               45 DEN-Aarhus 1900 Orientering   1:01:20 
    9     64 Møller, Kirsten              46 DEN-Søllerød OK               1:01:26 



W 50  (12)                                        

    1     77 Hansen, Dorthe               52 DEN-Silkeborg OK                40:05 
    2     79 Rogne, Mette                 59 NOR-Varegg Fleridrett           43:46 
    3     82 Wedin, Karin                 59 SWE-Almby IK                    43:49 
    4     76 Ljungberg, Hanne             54 DEN-OK SYD                      44:06 
    5     84 Östling, Katarina            57 SWE-OK Skogshjortarna           44:27 
    6     78 Simonsen, Inger Lise         50 DEN-Silkeborg OK                44:29 
    7     73 Isen, Gitte                  52 DEN-Herning Orienteringsklub    44:38 
    8     83 Laas, Ann                    58 SWE-OK Skogshjortarna           44:45 
    9     86 Pedersen, Britta Ank         00 DEN-Horsens OK                  45:22 
   10     80 Dahl, Nina                   60 NOR-Varegg Fleridrett           46:23 
   11     75 Jørgensen, Vibeke            54 DEN-OK Pan Århus                48:16 
   12     81 Westergård, Anne             61 NOR-Varegg Fleridrett           56:15 



W 55  (3)                                         

    1     91 Göransson, Ann-Britt         52 SWE-Almby IK                    40:13 
    2     90 Terkelsen, Asta              00 DEN-OK GORM                     44:03 
    3     89 Dybdal, Lone                 56 DEN-Aarhus 1900 Orientering     44:11 



W 60  (3)                                         

    1     93 Christiansen, Gerda Marie    60 DEN-O-63                        39:15 
    2     96 Hull, Mona                   51 SWE-Almby IK                    39:26 
    3     94 Hass, Else                   64 DEN-OK Pan Århus                40:34 



W 70  (1)                                         

    1     98 Madsen, Inge                 74 DEN-OK 73                       39:31 



M -16  (9)                                        

    1    104 Cederberg, Björn             95 SWE-Vänersborgs SK              32:04 
    2    108 Boman, Carl                  95 SWE-Västerås SOK                33:39 
    3    105 Mikaelsson, August           96 SWE-Västerås SOK                38:03 
    4    107 Ahlström, Jacob              95 SWE-Västerås SOK                38:51 
    5    106 Sundström, Andreas           96 SWE-Västerås SOK                39:59 
    6    100 Purup-Nielsen, Daniel        16 DEN-Horsens OK                  41:53 
    7    102 Hagman, Erik                 96 SWE-Lerums SOK                  42:36 
    8    101 Larsson, Erik                96 SWE-Lerums SOK                  50:18 

         103 Stenberg, Oscar              95 SWE-OK Skogshjortarna         Fejlkl. 



M -20  (7)                                        

    1    112 Tamuzs, Janis                91 LAT-Auseklis IK                 49:17 
    2    113 Purins, Mikus                93 LAT-Auseklis IK                 53:05 
    3    125 Tonjer, Marcus               00 NOR-Nydalens Skiklubb           53:26 
    4    124 Westman, Kasper              94 SWE-Västerås SOK                54:16 
    5    126 Jonsson, Gustav              00 DEN-Søllerød OK               1:00:28 
    6    122 Löfstedt, Olle               93 SWE-Stora Tuna OK             1:09:17 

         111 Lakis, Edgars                91 LAT-Auseklis IK               Fejlkl. 



M 21  (24)                                        

    1    143 Dragowski, Kuba              90 POL-Victoria Jozefow          1:00:10 
    2    134 Haarlaa, Tapio               82 FIN-Helsingin Suunnistajat    1:00:50 
    3    155 Tonjer, Ragnar               00 NOR-Nydalens Skiklubb         1:01:05 
    4    150 Fedatsenka, Sergey           89 SWE-Sävedalens AIK            1:01:52 
    5    151 Nilsson, Mikael              89 SWE-Snättringe SK             1:07:52 
    6    158 Hålsjø, Johnny               00 SWE-Vänersborgs SK            1:11:25 
    7    156 Wassblad, Jesper             00 SWE-Vänersborgs SK            1:14:28 
    8    132 Laine, Jaokko                87 FIN-Delta                     1:15:25 
    9    133 Liukkonen, Kalle             89 FIN-Delta                     1:15:26 
   10    130 Busch, Martin                34 DEN-OK Snab                   1:17:31 
   11    154 Dragowski, Piotr             00 POL-Victoria Jozefow          1:18:41 
   12    128 Sørensen, Søren Schwartz     40 DEN-AKIF                      1:18:44 
   13    127 Jensen, Jes Mose             48 DEN-AKIF                      1:19:08 
   14    141 Bakkehøi, Helge              77 NOR-Østmarka OK               1:19:33 
   15    131 Reiche, Allan                36 DEN-OK Vendelboerne           1:25:08 
   16    142 Hobøl, Halvor                76 NOR-Østmarka OK               1:28:19 
   17    135 Pajula, Kimmo                00 FIN-Turun Metsänkävijät       1:41:25 
   18    146 Olofsson, Johan              87 SWE-OK Skogshjortarna         1:50:40 
   19    144 Nilsson, Peter               76 SWE-Lunds OK                  1:52:52 

         129 MacLassen, Johan             29 DEN-AKIF                      Fejlkl. 
         136 Mutka, Manu                  73 FIN-Turun Metsänkävijät       Fejlkl. 
         147 Rubendahl, Per               74 SWE-OK Skogshjortarna         Fejlkl. 
         149 Fredriksson, Martin          85 SWE-OK Skogshjortarna         Fejlkl. 
         152 Östling, Gustav              85 SWE-OK Skogshjortarna         Fejlkl. 



M 35  (4)                                         

    1    164 Eriksson, Staffan            74 SWE-Stora Tuna OK             1:08:09 
    2    165 Ortman, Henrik               74 SWE-Västerås SOK              1:20:41 
    3    162 Sedlak, Krystian             73 POL-Victoria Jozefow          1:21:06 
    4    159 Ryberg, Lars                 39 DEN-Ballerup OK               2:05:11 



M 40  (6)                                         

    1    168 Jensen, Jesper               40 DEN-Farum Tisvilde OK           48:46 
    2    173 Kristianson, Björn           67 SWE-Trollhättans SOK            52:47 
    3    171 Plit, Herkko                 70 FIN-Lynx                        53:16 
    4    170 Møller, Henrik               41 DEN-Tisvilde Hegn OK            55:15 
    5    169 Rasmussen, Bo                43 DEN-Søllerød OK               1:07:16 
    6    172 Holgersson, Klas             71 SWE-Almby IK                  1:47:38 



M 45  (23)                                        

    1    183 Weber, Tim Falck             46 DEN-Farum Tisvilde OK           53:41 
    2    182 Valery, Rolf                 46 DEN-Farum Tisvilde OK           54:27 
    3    179 Christensen, Troels          50 DEN-Ballerup OK                 54:33 
    4    177 Lind, Ole                    46 DEN-Ballerup OK                 55:02 
    5    180 Tillingsøe, Helge            45 DEN-D.S.R. o-sektion            55:18 
    6    178 Rasmussen, Frank             48 DEN-Ballerup OK                 58:53 
    7    192 Albahn, Henrik               51 DEN-Tisvilde Hegn OK            59:42 
    8    187 Utzon, Torben                49 DEN-OK Pan Århus              1:00:30 
    9    186 Lodberg, Kent                49 DEN-OK Pan Århus              1:00:54 
   10    190 Jonsson, Anders              58 DEN-Søllerød OK               1:07:14 
   11    197 Jansson, Stefan              66 SWE-Lerums SOK                1:07:20 
   12    181 Thune, Sverre                48 DEN-Farum OK                  1:07:47 
   13    196 Holgersson, Jan              65 SWE-Almby IK                  1:10:01 
   14    188 Jøhnk, Karsten               49 DEN-OK SYD                    1:10:08 
   15    200 Andersson, Per               63 SWE-Ulricehamns OK            1:12:46 
   16    191 Illum, Ulrik                 46 DEN-Søllerød OK               1:13:12 
   17    185 Edsen, Kristian              45 DEN-Nordvest OK               1:15:53 
   18    193 Rehn, Pekka                  66 FIN-Lynx                      1:16:07 
   19    189 Maag, Kaj Pedersen           47 DEN-Søllerød OK               1:21:20 
   20    195 Larsen, Lars Stuland         64 NOR-Varegg Fleridrett         1:30:33 
   21    198 Stenberg, Pär                62 SWE-OK Skogshjortarna         1:41:28 

         184 Kirkegaard, Sten Skytte      47 DEN-Farum Tisvilde OK         Fejlkl. 
         201 Strengell, Ben               66 SWE-Västerås SOK              Fejlkl. 



M 50  (18)                                        

    1    227 Laas, Andres                 61 SWE-OK Skogshjortarna           44:34 
    2    225 Edvardsen, Asgeir            58 SWE-Göteborg-Majorna OK         46:59 
    3    219 Nielsen, Henrik              51 DEN-Tisvilde Hegn OK            48:00 
    4    230 Bergman, Jan-Olov            60 SWE-Västerås SOK                48:07 
    5    211 Behrend, Jens                52 DEN-Farum Tisvilde OK           48:56 
    6    238 Arnesen, Per Arne            00 NOR-Kolbotn og Skimt OL         49:07 
    7    229 Wassblad, Anders             58 SWE-Vänersborgs SK              49:13 
    8    222 Bråten, Terje                61 NOR-Raumar Orientering          52:44 
    9    215 Pedersen, Uffe Just          51 DEN-Søllerød OK                 53:10 
   10    209 Søgaard, Erik                52 DEN-Aarhus 1900 Orientering     53:51 
   11    210 Klingenberg, Søren           51 DEN-Faaborg OK                  54:04 
   12    234 Vad, Hans Jørgen             00 DEN-Horsens OK                  56:27 
   13    226 Sparrevik, Erik              57 SWE-Lerums SOK                  56:54 
   14    223 Vestergård, Henry            58 SWE-Almby IK                  1:09:27 
   15    224 Svensson, Håkan              59 SWE-Almby IK                  1:13:32 

         216 Jepsen, Svend-Erik           50 DEN-Søllerød OK               Fejlkl. 
         217 Hansen, Jens Anders          52 DEN-Søllerød OK               Fejlkl. 
         220 Longhurst, Gary              59 GBR-FVO Braco                 Fejlkl. 



M 55  (9)                                         

    1    247 Palmér, Ulf                  56 SWE-Ulricehamns OK              43:37 
    2    240 Petersen, Lars Hanghøj       56 DEN-Ballerup OK                 47:19 
    3    239 Sørensen, Erik               61 DEN-Allerød OK                  48:13 
    4    246 Karlsson, Tomas              56 SWE-OK Skogshjortarna           51:46 
    5    248 Lindqvist, Kalle             52 SWE-Växjö OK                    57:23 
    6    245 Björndahl, Bengt             54 SWE-Almby IK                  1:02:37 
    7    243 Bentzon, Niels la Cour       56 DEN-Søllerød OK               1:03:03 
    8    244 Husby, Per Øivind            52 NOR-Varegg Fleridrett         1:04:07 

         242 Dagsberg, Henrik             57 DEN-OK Pan Århus              Fejlkl. 



M 60  (9)                                         

    1    260 Grue-Sørensen, Gunnar        61 DEN-Tisvilde Hegn OK            43:00 
    2    259 Münster-Swendsen, Jørgen     62 DEN-Søllerød OK                 43:01 
    3    262 Wahlström, Karl-Göran        50 SWE-Almby IK                    44:24 
    4    253 Abrahamsen, Keld             60 DEN-Aarhus 1900 Orientering     47:20 
    5    261 Hull, Per Åke                50 SWE-Almby IK                    48:11 
    6    263 Robertsson, Anders           51 SWE-Almby IK                    48:18 
    7    257 Linde, Frank                 60 DEN-OK Pan Århus                51:07 
    8    255 Isen, Torben                 61 DEN-Herning Orienteringsklub  1:01:31 
    9    254 Christiansen, Ole            62 DEN-AKIF                      1:01:41 



M 65  (11)                                        

    1    270 Terkelsen, Karl Kristian     00 DEN-OK GORM                     46:34 
    2    273 Nielsen, Finn Hørup          66 DEN-OK Vendelboerne             49:15 
    3    276 Nilsson, Roland              44 SWE-Falköpings AIK OK           49:42 
    4    269 Nielsen, Leif B.             65 DEN-Herning Orienteringsklub    51:12 
    5    271 Jessen-Klixbüll, Per         66 DEN-OK Pan Århus                51:23 
    6    278 Bengtsson, Kjell             44 SWE-Sävedalens AIK              53:21 
    7    275 Haagerup, Dan                69 DEN-Tisvilde Hegn OK            55:53 
    8    277 Axmalm, Lars-Göran           46 SWE-Sävedalens AIK              56:50 
    9    272 Nielsen, Bent                68 DEN-OK Pan Århus              1:09:49 
   10    274 Jørgensen, Mogens            65 DEN-Søllerød OK               1:23:14 

         279 Carlstedt, Hans              46 SWE-Sävedalens AIK            Fejlkl. 



M 70  (2)                                         

    1    282 Nielsen, Henning             71 DEN-Farum OK                    54:38 
    2    283 Jansson, Johan               34 SWE-Växjö OK                  1:08:57 



Open 1  (4)                                       

    1    290 Baunehøj, Kim                   DEN-OK Roskilde               1:13:16 
    2    286 Thesbjerg, Allan             40 DEN-Horsens OK                1:28:43 
    3    291 Christiansen, Svend             DEN-OK Roskilde               1:29:55 
    4    287 Sørensen, Thomas             44 DEN-OK Melfar                 1:43:52 



Open 2  (9)                                       

    1    312 Johnsen, Keld                61 DEN-Tisvilde Hegn OK          1:11:42 
    2    316 Lars Bech, Jensen               DEN-FSK Orientering           1:20:09 
    3    315 Nilsson, Christer               SWE-Lunds OK                  1:27:05 
    4    314 Hildingsson, Mats               SWE-Lunds OK                  1:30:52 
    5    311 Johnsen, Bente Madsen        52 DEN-Tisvilde Hegn OK          1:32:36 
    6    309 Overvad, Christian Ingers    49 DEN-OK Pan Århus              1:45:30 
    7    313 Swedeborg, Rikard               SWE-Lunds OK                  1:48:34 
    8    310 Nielsen, Jan Kofoed          49 DEN-PI-København              1:52:05 

         308 Rasmussen, Brian Blaabjerg   26 DEN-Allerød OK                Fejlkl. 



Open 3  (25)                                      

    1    352 Jansson, Karl                   SWE-Främmestads IK              45:31 
    2    351 Jansson, Bength-Åke             SWE-Främmestads IK              54:36 
    3    354 Jansson, Lisa                   NOR-Nydalens Skiklubb           57:22 
    4    337 Frandsen, Jens               47 DEN-OK Sorø                     58:35 
    5    353 Linse, Björn                    SWE-Lunds OK                  1:00:25 
    6    350 Bonde, Annette                  DEN-Ballerup OK               1:01:06 
    7    355 Møller, Naja                    DEN-Allerød OK                1:01:13 
    8    346 Larsson, Keith                  SWE-Lunds OK                  1:01:20 
    9    342 Kernstock, Stefan            77 NOR-OSI Orientering           1:01:50 
   10    358 Steen, Fladberg                 DEN-Køge OK                   1:02:14 
   11    343 Ellevåg, Undis               84 NOR-OSI Orientering           1:05:17 
   12    349 Grauert, Charlotte              DEN-Ballerup OK               1:07:03 
   13    339 Luxhøj, Jørgen               41 DEN-Søllerød OK               1:08:14 
   14    340 Mogstad Bosness, Heidi       81 NOR-Konnerud Orientering      1:10:09 
   15    348 Sjöström, Ann-Kristin           SWE-Lunds OK                  1:10:17 
   16    341 Raaholdt, Rein Kristian      81 NOR-OSI Orientering           1:12:19 
   17    344 Stang, Gunn Camilla          83 NOR-OSI Orientering           1:14:22 
   18    338 Frandsen, Anne               43 DEN-OK Sorø                   1:16:27 
   19    336 Mikkelsen, Claus             48 DEN-OK Sorø                   1:18:20 
   20    357 Jensen, Niels Hamborg           DEN-OK Skærmen                1:19:05 
   21    347 Stevenson, Bill                 GER-Edinburh Southern OC      1:19:54 
   22    335 Holmegaard, Steen            50 DEN-OK GORM                   1:22:05 
   23    345 Balslev, Christina              DEN-Odense OK                 1:22:57 
   24    356 Lund, Steen                     DEN-OC Slagelse               1:28:23 
   25    334 Frost, Hanne                 54 DEN-Farum OK                  1:54:23 



Open 4  (16)                                      

    1    370 Wamberg, Vinoth              17 DEN-Farum Tisvilde OK           39:27 
    2    373 Holmberg, Sara                  SWE-Göteborg-Majorna OK         43:14 
    3    381 Larsson, Robin                  NOR-Raumar Orientering          44:11 
    4    378 Thalberg, Kyrre                 SWE-Lunds OK                    44:38 
    5    375 Spångberg, Kristina             SWE-Lunds OK                    51:17 
    6    376 Mortensen, Bent                 DEN-OK 73                       53:19 
    7    386 Nils, Sættem                    DEN-Kildeholm OK                53:47 
    8    374 Svarer, Lars                    DEN-OK Esbjerg                  55:09 
    9    379 Hausner, Birgit                 DEN-OK SG                     1:01:22 
   10    382 Vexø, Ole                       DEN-Tisvilde Hegn OK          1:01:57 
   11    377 Paulsen, Jørgen                 DEN-OK 73                     1:08:14 
   12    384 Kurt, Dose                      DEN-Køge OK                   1:10:31 
   13    371 Olsen, Kirsten               00 DEN-Søllerød OK               1:11:39 
   14    385 Svend, Fladberg                 DEN-Køge OK                   1:17:22 
   15    372 Michaelsen, Annie Bøving     61 DEN-Tisvilde Hegn OK          1:18:25 

         383 Krogh, Peter                    DEN-OK Øst                    Fejlkl. 



Open 5  (7)                                       

    1    393 Gjøtterup, Christoffer       13 DEN-Faaborg OK                  51:54 
    2    397 Wamberg, Niels               52 DEN-Tisvilde Hegn OK            58:44 
    3    394 Klingenberg, Anna            13 DEN-Faaborg OK                1:00:28 
    4    398 Knutsson, Magnus             00 SWE-Lerums SOK                1:15:15 
    5    392 Kristensen, Tina B.          38 DEN-AKIF                      1:19:58 
    6    399 Wonsdee, Rungtawan              DEN-Ballerup OK               1:42:21 

         396 Andersen, Bettina Katy       48 DEN-Søllerød OK               Fejlkl. 



Open 6  (10)                                      

    1    425 Modig, Karl                     SWE-OK Alehof                   36:57 
    2    419 Jessen, Alexander Ulsøe      13 DEN-OK Roskilde                 43:29 
    3    428 Møller, Torben                  DEN-Køge OK                     46:49 
    4    424 Engström, Malin              89 SWE-Halmstad OK                 48:49 
    5    422 Kernstock, Svenja            79 NOR-OSI Orientering             49:09 
    6    427 Rämmal, Eva                     SWE-Lunds OK                    59:10 
    7    423 Klich, Anna                  82 NOR-OSI Orientering           1:00:18 
    8    426 Wennemo, Alfred                 SWE-Lunds OK                  1:04:28 
    9    420 Dahl, Bente                  50 DEN-PI-København              1:36:24 

         432 Kristiane, Ottesen              NOR-Varegg Fleridrett         Fejlkl. 



Open 7  (18)                                      

    1    451 Jørgensen, Morten Örnhagen   10 DEN-OK Snab                     18:36 
    2    450 Madsen, Rasmus Krogh         11 DEN-OK Roskilde                 19:31 
    3    456 Ølmheim, Eli Kristin         94 NOR-Varegg Fleridrett           20:45 
    4    452 Hagner, Andreas Bagger       11 DEN-Silkeborg OK                22:23 
    5    463 Ullman, Olivia                  SWE-OK Alehof                   23:14 
    6    458 Seim, Silje Ekornrud         93 NOR-Varegg Fleridrett           23:54 
    7    460 Knutsson, Johan              98 SWE-Lerums SOK                  24:07 
    8    446 Krogh, Kasper Lynge          11 DEN-Kolding OK                  26:54 
    9    459 Björndahl, Anna              97 SWE-Almby IK                    27:40 
   10    454 Almeland, Linn-Cathrin       73 NOR-Varegg Fleridrett           32:46 
   11    445 Thesbjerg, Ida Hedver        11 DEN-Horsens OK                  32:48 
   12    465 Erik, Ingemarsson               SWE-Hestra IF                   33:12 
   13    449 Bronswijk-Naulin, Carlotta   12 DEN-OK Roskilde                 33:13 
   14    447 Edsen, Jens Kobæk            11 DEN-Nordvest OK                 33:39 
   15    462 Sparrevik, Niclas            98 SWE-Lerums SOK                  39:17 

         448 Bronswijk-Naulin, Leonard    10 DEN-OK Roskilde               Fejlkl. 
         457 Songstad, Martha Marie       94 NOR-Varegg Fleridrett         Fejlkl. 
         464 Lundqvist, Linn                 SWE-Almby IK                  Fejlkl. 



Open 8  (4)                                       

    1    487 Thesbjerg, Erik Hedver       09 DEN-Horsens OK                  20:51 
    2    488 Jørgensen, Eva Örnhagen      08 DEN-OK Snab                     23:38 
    3    492 Arnesen, Thomas                 NOR-Kolbotn Skimt OL            26:56 
    4    493 Lasse Alkjær, Eriksen           DEN-FIF Hillerød                55:57